BEZ CUKURA SPAMS! 60 diena!

Katram sava pirmdiena un 1.janvāris!
Katrs līdz lēmumam nonāk savā laikā, kad sākt un ko sākt! Jo, ja kāds teiks, ka tā ir pareizi, tad vismaz man iestājas pretreakcija jeb spīts – es pati zināšu, kas ir pareizi un, ko Tu vispār mani māci, ne!?

Mana pirmdiena pienāca jūlija trešdienā, kad uzsāku savas 30 dienas bez cukura un saldumiem!

Rudens klāt un viss turpinās!

60.diena – tas pat vairs nav izaicinājums, bet jau dzīvesveids. Zinu, ja atsākšu lietot cukuru viss aizies vecajās sliedēs! Būšu atkal cukura narkomāns!

JĀ, zinu, ka dzīvojam vienreiz, bet katram tā mīlestība pret sevi ir sev zināmā izskatā un svarā! Esmu jau tikusi līdz tam – savai mīlestībai pret sevi, bet gribu arī turpināt iesākto un ravēt ārā lieko sevī!

Pašreiz nav mērķis, cik dienas vēl turpināt, jo katru dienu pat par to nedomāju!
Dīvaini, jo tiešām nekārojas konfektes, kūkas un saldumi! Esmu tos izslēgusi no savas apziņas!

Uzsākot bezcukura izaicinājumu – domāju, ka nu tik taisīšu vegāniskās kūkas + jau atzīmēju receptes, kuras vēlētos uztaisīt! Rezultātā – es pat negribu tās taisīt, jo nemaz nekārojās!

JĀ! Nevaru apgalvot, ka 100 % esmu bez cukura, jo svētdienu pankūkās to mazliet apēdu, kokteiļos to iedzeru, bet tas nav katru dienu un to es neskaitu! Neesmu kategoriska ne pret sevi, ne pret draugiem! Tā ir tikai mana darīšana, cik daudz visu daru, bet daru to sev!

IZAICINĀJUMA PLUSI
+ svars ir sakustējies un 3-4 cukura paciņas izkusušas! jē, beibe! (p.s. sākumā svars nekrīt, bet, ja ievēro, ko ēd ikdienā un atmet cukuru, tad ir rezultāts + sports!)

+ bērni ēd ļoti daudz augļus, par ko man prieks! Spēju tik pirkt!

NB! Nezinu, cik Tev aktuāla tēma – bērna-pusaudža liekais svars! Šādi var rādīt piemēru bērniem, ka saldumu vietā var ēst arī augļus, ne tikai konfektes un šokolādes! Mainot paradumus ģimenē, mainās arī bērna svars un ieradumi!

KĀ IESĀKT!?
Vienkārši sāc un sākumā esi strikta pret sevi! Nekāds 1 gabaliņš, 1 kumosiņš, jo citādi tas būs katru dienu! Uzreiz visu nost un meklē savas “salduma” alternatīvas!

JĀ! Arī man pirmās dienas bija grūtas kā jau narkomānam, kas atmet un spēj domāt tikai par saldumiem! Man palīdzēja žāvētas papaijas gabaliņi un citi žāvēti augļi (tikai apēd dažus gabaliņus, nevis visu paciņu uzreiz!;)

Iemācies pateikt NĒ!
Dažas reizes publiski atteiksies no saldumiem un, tad jau apkārt dzirdēsi – viņai nepiedāvā kūku, viņa jau neēd un ko tad!? Nevarēsi ēst ne draugu, ne kolēģu priekšā, jo viņi zina, ka Tu teiksi NĒ!
Un neskaties uz drauga kūkas gabaliņu ar skaudību, ej vienkārši prom! Tā nav viņu problēma, ka Tu neēd!

Ja Tu man tagad sēdētu blakus un ēstu visgaršīgākos macaroon, šokolādes brauniju, siera kūku vai … es pat nevaru iedomāties, kas man tagad sakārotos! Nu un – ēd, kas man!

Ar tādu attieksmi uz priekšu!;))
Es turpinu!

Ja gribi saņemt uzmundrinājumu sev, kā iesākt – dod ziņu, lai es te vairs nespamotu!

P.S. Vai Tu jau uzmērīji Ziemassvētku balles kleitu? Der!?

NB! ierastās filmas vietā iesaku 57 min. filmu – kā cukurs uz mums iedarbojas, ko dara pārtikas ražotāji + kā iesākt sportot, ja arī Tev tas ir nīstamākais vārds kopš bērnības

Par saldumiem “bez cukura” dienās!

Tos var atrast un te daži saldumi, kurus taisīju vasarā + mani našķi:

1) nice cream, kad sagribas saldējumu: sablenderē 1-2 saldētu augļus

2) prosas kārtojums manā interpretācijā, bet Tev var būt cita versija:

uzpūstā prosa (nopērkama lielajos Rimi), rikotas biezpiens ar bezpiedevu jogurtu, augļi, ogas + mazliet agaves sīrups

3) Pauluns batoniņš – padārgs, bet es pat veselu nevarēju apēst (salds), tādu laikam tik vienu pa šo laiku esmu apēdusi.

4)man tagad ir sāļie našķi ar ko “vakarēties” – rīsu galetes ar sāli, džiugas siers pie kafijas, mandeles + papaija, ja reāli kaut ko sagribas

5. Kāds ir Tavs atradums?


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s