Kolektīvais sports!

“Pastāvēs, kas mainīsies!”
JĀ, Raini! Nemaz nav viegli mainīties, saņemties un uzdrošināties!
Vieglāk ir darīt visu kā līdz šim! Tici man! Ja ir nolemts kaut ko mainīt, labāk nemaz nesāc! Labi nebūs, bet pārvarēt sevi tomēr ir to vērts!!!
Atkal un atkal!

Katram savas pārmaiņas! Man tas ir SPORTS!
Kas mani pazīst zina vai vismaz nojauš, ka no tā vienkārši bēgu! JĀ!, kaut kā tā ir sanācis, lai arī vecāki ir diezgan aktīvi! Nav jau tā, ka neko nedaru – dažkārt arī skrienu, ja kavēju autobusu vai redzu tramvaju jau braucam, dažkārt izvizinu riteni pa pilsētu pastaigā un pēdējā laikā nostaigāju savus 100 km mēnesī, turoties pie bērnu ratiņiem, bet par sportiskām aktivitātēm vairāk uzskatu, ja kaut ko konstanti dara 3-4 x nedēļā!

Vai tiešām man tas ir pa spēkam?
Jau sen lūkojos uz Mežaparka radošajām grupu aktivitātēm, bet nekur vairāk par bilžu spaidīšanu Facebookā neesmu tikusi, jo ir 100 & 1 aizbildinājums*, kāpēc nē!
*jāgatavo vakariņas; jābūt vakarā ar ģimeni; kas pieskatīs bērnu; neko nevarēšu tur izdarīt; nav brenda sporta tērps no galvas līdz kājām ar visiem gadžetiem; mazliet lielākas ķermeņa aprises….nu ko, lai vēl izdomā aizbildinājumam!?

JĀ! visu jau var darīt arī savās četrās sienās, bet esmu sapratusi, ka man nepieciešams stingrs vagars!

ATRADU savu vagaru jeb “spīdzinātāju”!
Apstākļi sakrita, ka vasarā varu aktivizēties pilsētā, kura aizrauj – S!
Sportiskā pilsētā ar sportisku kustību Move it, Sigulda! Nodarbību apraksts – vidējas augstas intensitātes treniņš un tikai 1,5 stundu!

Vidējs – nostaigājot ar ratiņiem virs 100 km mēnesī, un dažas dienas (no 30) veicot plankingu, domājams, izturēšu!

KĀ TAD!
Pirmajā treniņā likās, ka es galus atdošu un nekad tur vairs neatgriezīšos! To ir viegli izdarīt, jo pilsētā nevienu nepazīstu, līdz ar to, kurš pamanītu, kā “tā tur” vairs nenāk!;)
Vidēja intensitāte sākas ar 10 minūšu skriešanu stadionā! Kāpēc visam jābūt tik sasodīti grūti! Skriešana pa apli man ir lielākās zobu sāpes kopš skolas gadiem un ar to iesākas manas pārmaiņas-lieliski! Protams, skriešanā ieņemu pašu labāko vietu – pirmā no beigām, tāpat kā skolā! Nav slikti!;)

Esmu sapratusi, ka vairāk esmu karstās jogas tips, kur var uztaisīt kādu tropisko “sunīti”, sviedriem līstot, mazliet pastaipīties un mierīgi pagulēt!
Bet nu labi, lai pierādītu sev, ka varbūt tomēr otrā reize būs vieglāka – devos uz nākamo treniņu, kuru domās domāju atcelt jau visu dienu, jo sāpēja visas maliņas!
Tomēr sapratu, ja neaiziešu tagad, tad pēc tam nesaņemšos aiziet nekad!

Sacīts darīts! Es TO izturēju un eju jau otro nedēļu 3-4 x nedēļā. Es nodarbojos ar SPORTU!:)
JĀ! nav viegli, bet visgrūtākais ir saņemties un aiziet uz treniņu, jo, pēc nodarbības adrenalīns ir visaugstākajā pakāpē un esi gatavs jau iet atkal rīt! Tā laikam rodas tā atkarība no sporta! Cerams sajūtas pietiks visai vasarai! Ja tomēr nerādīšos treniņos, cerams trenere mani aizvilks aiz matiem, jo ir to vērts!)

Es jau ar sevi lepojos, lai arī apzinos, cik tiešām tizli izskatos no malas visos vingrojumos – tāds kā lācis, nu labi nīlzirgs, kas nemāk pārvaldīt savu ķermeni! Iedomājies, tu dari, dari un dari, un vienā brīdī tu vairs ar prātu nevari pakustināt ne rokas uz vienu pusi, ne kājas uz otru pusi, jo ķermenis vienkārši neklausa, un nesaproti kā to vingrinājumu vispār paveikt!:)

Ja tomēr kādreiz iemaldies Siguldā un vēlies ierasto ekskursiju uzfrišināt, vai beigās nevari sadūšoties izlēkt ar gumiju – laipni lūgtum uz “mazu” izkustēšanos (varbūt beidzot nebūšu pēdējā:)
+ bonusā acis vari uzmest regbijistiem un volejbolistiem, bet skatīšanās uz tiem parasti pat nav laika
+ jautrība garantēta, jo obligāti jāmāk arī pasmieties par sevi, bet daudz nevar izrunāties, jo tad vidēji intensīvs treniņš var pārtapt par mega augstu!;) “savējie sapratīs”, ar kurām kopā liecos un stenu!

Tas ir apsveicami, ka šādas sportiskās aktivitātes ir savairojušās vairākās pilsētās, jo varbūt tiešām iekustinās un piecels dibuā daudziem kā man!;) Atliek tikai piedalīties un pagriezt klusāk iekšējo aizbildinājuma balstiņu!

Ja es to varu, tad Tu noteikti! “Pastāvēs, kas mainīsies!”

I DID IT! I started!;)
   


5 thoughts on “Kolektīvais sports!

 1. Mīļā, tie Tavi apraksti fantastiski! Bet vispār es Tev piekrītu, atkarība rodas ļoti ātri, grūtākais ir saņemties! Man katru darba dienas rītu 5:30 ir cīņa ar sevi, un priecājos katru reizi, kad pamostos un izeju savā ikrīta skrējienā, pēc tam labs garastāvoklis visu dienu! Turies un lai Tev viss izdodas! Gaidīšu update par turpmākiem sasniegumiem sportā!

  Like

  1. Šonakt par Tevi domāju – man nakts, bet Tu jau celies! Bet zini, Tu man esi īsts paraugs kā var izmainīties dzīvesveids! Kas būtu pirms 5-7 gadiem iedomājies, ka Tu pati skriesi ne?;)
   Galvenais ir iesākt, bet piems iesākšanas tam visam jānobriest un tad tik uz priekšu – neatskatīties!;)

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s