tievajām – NELASĪT!

sīpolu zupa
13 dienu diēta
Dukāna diēta
badošanās
neēšana pēc 18:00
rīsu diēta
kefīra diēta
ābolu diēta
ēst pēc mēness fāzēm
notievēšanas tējas
kapsulas kuņģa piepildīšanai
un pat recepšu zāles, kas nomāc apetīti – ooo JĀ ēst tiešām negribējās!

Ārprāts, ko tik cilvēks ar sevi nedara! Sarakstu varētu papildināt ar vēl daudzām diētām, bet tās nemaz viens normāls cilvēks – es ;) nevaru atcerēties!

Ko Tu esi mēģinājusi un kādu metodi atradusi sev par labu?

Paceļ rokas! Kas kaut reizi iedomājās, ka varbūt šovasar (nu tiešām šovasar!) viss varētu būt citādi un neslēpties krūmos, kad ir uzvilkts peldkostīms!
Tomēr pienāk kārtējā vasara un pavasarī nekas pat nav izdarīts kā viens tikai sapņots! Pazīstami?

PAVASARIS tikai ieSĀCIES! Visu vēl var mainīt!

Esmu atradusi savu formulu – sabalansēts uzturs un aktivitātes! KO un KĀ zemāk!

Cik gadiem ir jāpaiet, lai atrastu veidu kā nokausēt tos pielipušos tauciņus no sevis!

Pēdējo reizi skrēju īsi pirms Ziemassvētkiem, un tagad atkal atsāku skriet. Varēju jau sākt agrāk, bet biju tā pielipusi svētku galdiem, ka nevarēju atkal sarosīties! Viss ko es domāju par savu nīstamāko aktivitāti – skriešanu spied te, neatkārtošos, cik to ļoti ienīdu!

Esmu sasniegusi savu rekordu – lēnā tipināšanā esmu tikusi līdz 7 km! Man tas ir daudz, jo sākumā knapi noskrēju 900 metrus!

KĀPĒC tagad ir labākais laiks, KĀ skriet vieglāk?
– vakaros vēl ir tumšs un, ja kaunies kā es no sākuma, tad neviens Tevi neredzēs!:)
– iesāc ar mazumiņu un pakāpeniski palielini distanci
Nevarēsi uzreiz noskriet 5 km – nemoki sevi, lepojies jau ar 1 km! Lasīju, ka viegli iesākt skriet kombinējot skriešanu ar iešanu: 5 minūtes ej, 5 minūtes skrien un tā vien paies jau 40 minūtes. Man tas nenostrādāja, jo labāk pakāpeniski palielināju 1 km līdz 2 km, 3 km…un ikdienā skrienu ap 5-6 km pēc garastāvokļa.
– maini maršrutus, jo ir tik apnicīgi skriet pa vienu un to pašu ielu!
– klausies mūziku – bez mūzikas ir grūti, tā liek saņemties un aizmirsties, ka pat nemani, ka skrien un skrien! (pasūtīju internetā sportiskās austiņas, jo parastās man krīt ārā)
– nopērc labu sporta krūšturi, ja ir ko balstīt! Tas ir to vērts, lai skaistules neiedomātos lēkāt katra uz savu pusi!
+ pēc skriešanas obligāti izstaipies! Varu ieteikt to darīt kāpņu telpā, ja nevēlies staipīties citu kaimiņu logu priekšā:)

Ko Tu iegūsi?:)
– būsi 1 stundu tikai VIENA ar sevi!
– būsi LAIMĪGĀKA, jo sportojot izdalās endorfīns – laimes hormons. Tiešām esmu jocīgi laimīga pēc skriešanas:)
– skrējēji Tevi pieņems kā savējo! Kā es lepojos, kad mani pirmo reizi ziemā pasveicināja pretim skrejošais! Jūtos dīvaini piederīga!
– jutīsies vieglāka, tvirtāka un “gludāka”
– iegūsi lielāku pašapziņu, ka es to varu izdarīt un tas ir tikai MANS panākums!

Kā es tiku līdz 7 km! Kad viss mājās jau bija līdz baltām pelītēm: viens bērns neomā, otrs čīkst un, ja dzīvotu mežā, tad laikam kliegtu!
Tā es tiku līdz 7 km vienā ļoti vēlā vakarā, kad citi jau guļ!:) Kāpēc es to saucu par tipināšanu, jo salīdzinot ar draugiem endomondo cik es ilgi skrienu 1 km, tad laikam citi domā, ka es staigāju!:)

Visa pamatā ir stāsts par to, ka bija jāpaiet daudziem gadiem, tiešām daudziem gadiem, lai saprastu, ka tikai kustoties varu izskatīties un justies labāk! Mans svars nekad nebūs 50 kg (ooo es pateicu un, ja es saku nekad nesaki nekad, tas parasti piepildās! Kā tad, tas nav mans mērķis :)

Jā, vienmēr man ir bijis komplekss – mans svars, svars un svars! Lai arī pēdējos gados par to nedomāju, izņemot sadistiskājās drēbju uzlaikošanas kabīnēs, kad paņemu pat sava izmēra drēbes, un pat tās neder un izskatās traģiski!

Visi tikai skandina sabalansēts uzturs un aktivitātes! JĀ! Esmu atradusi savējo formulu, kas strādā!

Ikdienā 1 ēdienreizi aizstāju ar Zinzino LeanShake kokteili – maltīšu aizvietotāju, kuru izmantoju, kad nevēlos taisīt ēst vai zinu, ka neko prātīgāku neiekodīšu. Lai nekristu kārdinājumā pa ceļam nopirktajām bulciņām, sviestmaizēm & co – paķeru labāk kokteili!

Kādreiz biju ļoti skeptiska attiecībā uz šiem kokteiļiem, asociēju tos tikai ar sportistiem un kultūristiem, bet Zinzino ir izstrādājis kokteili, kas tieši iederas mūsdienu ikdienā! Arī kosmonauti ņem līdzi mazās paciņas savās misijās un tās ir viņu ēdienreizes vai ne?:)

1 kokteilī atšķirībā no ēdienreizes ir vismaz visas nepieciešamās šķiedrvielas, vitamīni un minerāli, ko mēs pat ar 1 maltīti nespējam uzņemt un tajā ir tikai ~ 200 kal! + tas ir bez glutēna un laktozes!

Jebkurā gadījumā esmu sapratusi, ka badoties un neēst nevaru, jo tad organismam ir aizsargreakcija un svars nekrītas. Ar kaloriju skaitīšanu arī nedraudzējos un katra diēta kā zināms ilgstošā periodā vienkārši nogurdina!
Dzerot kokteili varu zaudēt svaru, jo vienā ēdienreizē es uzņemu visu nepieciešamo ~ 200 kalorijās + varu atļauties vēlāk arī mazliet pagrēkot!;)

Jā, kokteilis maksā, un, ja esi mēģinājusi kādu diētu, tad zini, ka tās ir dārgas, jo parasti ir jāiepērk neierasti produkti + jātaisa sev ēst atseviški no ģimenes. Beigās ir tik tālu apnicis tikai stāvēt pie plīts un gatavot, ka viss tiek pamests!

Kokteiļa cena ir vienlīdzīga vienai līdzpaņemtai kafijai ar biezpienmaizīti.
Kas uztura ziņā ir vērtīgāks?:)

Ja vēlies vairāk informācijas par motivāciju skriešanai vai, kur nopirkt kokteili sūti vēstuli facebook lapā
Vai es visu daru pareizi? Neapgalvoju, bet man šī formula darbojās!

Man patīk ēst un tas nekad nemainīsies! Droši vien kādās dienās atkal “noraušos” no ķēdes, bet tagad es zinu kā ātri atkal tikt uz pareizā ceļa!

Atrodi savu VIEGLUMA SAJŪTU un lai mums skaista vasara jaunos peldkostīmos!

Ar kuru pirmdienu sāksi savas pārmaiņas?!;)

 

 


4 thoughts on “tievajām – NELASĪT!

 1. Man kādreiz ar kaloriju skaitīšanu bija tāpat kā stāstā ar skriešanu. kaitināja, nepatika, tas nebija priekš manis. kamēr 1x ļāvos akcijas piedāvājumam un nopirku svara vērotāju 3x mēnešu e-programmu. (būtība bija katru dienu pierakstīt visu apēsto un skaitīt kalorijas. Pirmo nedēļu ļoti šķendējos un bubināju, ka nekad, nekad neiekļaušos tajā dienas normā, bet kaut kā pamazām, nemanot un sanāca (tāpat kā pieradu visu apēsto pierakstīt programmā). Un tad jau bija pavisam viegli to ievērot. Tā nu bija pirmā reize, kad tiešām 3 mēnešos nometu 4 kg, kas arī bija mans mērķis. (kaut gan treneris reis bija teicis, ka līdz ideālajam svaram jānomet 10 kg (no 62 un 52 kg), bet tik augstus mērķus sev nestādīju.
  Tiesa gan pēc 3 gadiem tiku arī līdz 52 kg, bet tas bija bez nodoma (paldies grūtniecības toksikozei).

  Bet raksts nebūt nav tikai priekš tām, kurām liekais svars, jo lielākā daļa jau ir veltīta skriešanai un tas jau nu ir noderīgs arī kārnajām :)

  Like

  1. Droši vien pie visa var pierast!;)

   Skriešanu tiešām var iemīlēt, bet uzreiz cilvēks ir atvērtāks arī pārējām aktivitātēm + sāk iepatikties kustēties un rezultāts! Kā arī vairs nenotiek tik ļoti liela rīšana, jo tomēr tas viss atkal jānokrata nost skrienot!;)

   Like

  1. Sākumā, kad sāku vasarā ar cross fitu un arī, kad iesāku skriet – mazliet vīlos, jo nekrita tie kg, lai arī vakaros pat tik iedzēru zaļo kokteili. BET mainījās siluets, tas gan! Tagad 1 ēdienreizi mainu pret Zinzino kokteili un arī skrienu – nāk arī nost! Bet droši vien ar skriešanu vien nebūs, jāskatās arī, ko ēd + lasīju, ka skrienot tikai pēc 30 minūtēm sāk degt tauki. Ātrums jau nav svarīgs, bet tomēr ilgums!
   Lai izdodas skriet vai kāda cita aktivitāte!
   Man iepatikās un tagad velk iet ārā, bet ne citiem pierādīt, bet sev par prieku!;))

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s