Hipokrāta zvērests!

Parasti nesūdzos un arī droši vien tagad to nedaru;), bet nu nebrīnos, ka cilvēki “it kā” bez pamatojuma sauc ātro palīdzību vai nodarbojas ar pašārstēšanos, jo reāli dažkārt palīdzību nav iespējams iegūt!

Nav ne nakts, ne vakars! Nav runas par sevi, kad vienkārši nečīkstu, bet izciešu, ja tiešām gadās saslimt! Tfu, tfu, tfu!
Visu garo penteri var arī nelasīt, bet uzreiz jau beigas!;)

Situācija sekojoša: zīdainim ir augsta temperatūra jau 4 dienas; pirmās 3 dienas temperatūra lēkāja no 38,5 – 39,4. Pie zemākās temperatūras bērns pat jūtās labi, bet pie augstas jau pavisam ļengans.

Visu noveļu uz zobu nākšanu, gaidam to pirmo zobu jau 10 mēnešus – izskatās, ka nāk smagi un ar lielu temperatūru!
Trešās dienas vakarā jau sāku meklēt palīdzību un zvanīt!
+39 temperatūra, man liekas, tik ilgi ir par ilgu un visu laiku paaugstinās atkal pēc temperatūras nosišanas!

Sazvanu konsultatīvo telefonu, kur apstiprina manas domas, ka temperatūra var būt augsta vairākas dienas pie zobu nākšanas. Pakonsultējos kā to nosist pareizi arī bez zālēm!
Sirds nemierīga! Nesen dzirdēju, ka pastāv arī dežūrārsti – par kuriem pārprasīju konsultatīvā telefona ārstam un ieteica divus, kura darbības teritorijā dzīvojam!
1.slimnīcu nesazvanu, zvanu Juglai!

JĀ – pieraksta adresi, šaubās, vai esmu piederīga viņiem, bet es apstiprinu, ka esmu viņu teritorijai piederīga. Labi, pieraksta infomāciju – cēloni, adresi un ārsts brauks, lai gaidu!
Gaidu, jo bērnam jau atkal temperatūra virs 39 grādiem.
Gaidu! Oo zvana un tieši no Juglas, lai pateiktu, ka dakters atsakās pie manis braukt!:) Tikai nodomāju, kur paliek hipokrāta zvērests PALĪDZĒT! Lai saucu ātros!

Izmēģinu konsultatīvā ārsta ieteikto metodi temperatūras nosišanai – ierīvēju mazo ar ūdeni, jo esmu dzirdējusi, ka tik maziem labāk vēl neizmantot šņabi (jāizmanto ūdens mājas temperatūrā ap +25), jāatļauj, lai ūdens nožūst un atkal jāatkārto procedūru 3-4 reizes. Tas palīdz! Āleluja!

Viss jau liekas kārtībā un gaidu zoooobus! Lieki teikt, ka 4-as dienas liekas tik garas ar slimu un čīkstīgu bērnu, kam tu īsti nevari palīdzēt kā tikai atbalstīt, uzmundrināt, jo pats vēl nevar pateikt kā jūtās, kas sāp!

Jauna diena! Liekas jau viss garām, bet pamanu pumpas pa visu ķermeni!
Kas vēl!
(Kuda mir katjitsa!)

Rīts! Zvanu mūsu ģimenes ārstam. Ārsts atvaļinājumā, aizvietotājs kursos! Ko, lai daru! Esmu jau gudra, prasu vai ir dežūrārsts! Nē! Sarunas nobeigums, ka neko nevar palīdzēt!

Dienas laikā nemaz nav kam prasīt padomu, vai kādam atrādīt!

Mazajam ik pa laikam vēl ir temperatūra un braukāt pa ārstniecības iestādēm šādā stāvoklī nemaz nevēlos. Ja tas nebūtu bērnam, paciestos, bet bērnu tomēr vēlos kādam atradīt!

Zvanīt ātrajiem, tie jau atbrauktu, bet, ja tajā laikā nav augsta temperatūra un izsaukt tikai dēļ pumpām liekas muļķīgi, kad reāli varbūt kādam palicis slikti ar sirdi citā mājā!!! Neriskēju, jo droši vien to norakstītu uz nepamatotu izsaukumu, vai aizvestu uz bērnu slimnīcu, jo paši neuzņemtos ārstēt!

Zvanu 1.slimnīcai, lai pieteiktu dežūrārstu. Jau zinu, ka strādā tikai no 15:00, bet varbūt varu pieteikt iepriekš!
Laipni uzklausa! Pasaka, ka varu sūdzēties, jo, ja savs ārsts nav pieejamas, tad aizvietotājam ir jābūt pieejamam! Sūdzēšanās manam bērnam tiešām nepalīdzēs atveseļoties! Apskatās, ka tomēr neesmu viņu darbības teritorijā, bet atkal jau man zināmā Juglas iela, bet, lai pārbaudot vēl pie Nacionālā Veselības dienesta.

Sacīts darīts un dienests pasaka, ka gan 1.slimnīca, gan Jugla atrodas manā dzīvesvietas darbības teritorijā;) Izstāstot visu penteri informē, ka dežūrārsti var arī nebraukt, bet pieņemt pie sevis uz vietas!

Dilemma! Ko darīt, jo nekur dienas laikā atrādīt bērnu, nevedot uz Bērnu slimnīcu nav iespējams!

Protams, vēl jau pastāv internets un ieteikumi no citām māmiņām! Sazinos ar vienu māmiņu, kuras bērnam bija līdzīgi simptomi un nosaku diagnozi – roseola vīruss!
Vai tas ir labākais – nodarboties ar pašārstēšanu, noteikti NĒ un to neatbalstu it sevišķi zīdainim!!!

Kad ģimenes ārsts nav sasniedzams, dežūrārsts pie tevis nebrauc, ātrā palīdzība it kā nebūtu jāsauc, bet līdz 5-iem vakarā, kad sāk strādāt konsultatīvais ģimenes ārstu telefons vēl ir visa diena priekšā, ko darīt!
Varbūt ir kādi privātie maksas dežūrārsti? Jo man tik un tā būtu jāmaksā ~ 40 EUR, ja izsauktu savu ģimenes ārstu, jo nedzīvoju viņas darbības teritorija! Palīdzība it kā tiek sniegta, jo ir izveidoti n-tie centri, dienesti, kas atbild viens par otru, bet kā ar reālu palīdzību?

Vai es prasu par daudz, laikam jau! Man jau patīk futbols, bet ne futbolēšana no viena pie otra! Zināšanai, vienkārši esmu ļoti neiecietīga pret absurdām situācijām valstī – iestādēm, kur uz papīra viss izskatās tik skaisti, bet realitātē ir tāāāds bardaks!

PALDIES! Te cepuri nost konsultatīvajam ģimenes ārstu telefonam, jo vienmēr varu piezvanīt un pakonsultēties, ja ir šaubas, jo ar medikamentiem un ārstēšanos esmu uz smagu JŪS!
*atzīmē sev telefonu 66016001, strādā darba dienās no 17:00-08:00 un brīvdienās visu diennakti.

*lai nedomātu, ka tiešām esmu bezatbildīga māte, kas raksta blogu kamēr bērns slims – bērnam jau ir labāk! Bet manī urd tāda neapmierinātība par situāciju, ka vārdi vienkārši plūst jeb vieniem vārdiem sakot mājās nav ar ko parunāt!:)


Atkal jauna diena! Konsultējos ar ģimenes ārsta aizvietotāju, atbraukt pie mums nevar, bet neiesaka arī pašiem braukt ar sabiedrisko transportu dēl pumpām un nezināma vīrusa! Apzvanu tuvējās poliklīnikas līdz kurām varu aizstaigāt ar kājām, bet tie atsakās pieņemt ne-viņu-bērnu arī, ja tikai jāpaklaušina zīdainis.

Atliek atkal ātrā palīdzība un bērnu slimnīca, bet šoreiz saprotu, ka to nevēlos piedzīvot un izsaucu citas mammas ieteikto ARS pediatru!
Varu vienkārši teikt PALDIES! Diagnozē ir cits vīruss – enterovīruss. Par savu sirdsmieru samaksāju 45 EUR, bet nenožēloju ne santīmu (ne centu)!
ARS brauc pie piegaugušiem, vecākiem bērniem un zīdaiņiem, katram sava pakalpojuma cena un serviss nodrošināts 24 stundas!

mūžu mācies, mūžu dzīvo!:) Basta!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s