Biezpienmaizes RECEPTE!

Nost ar kalorijām, lai dzīvo kalorijas!
Jau gadu “ratu” pastaigās ieklīstu Narvesenā vai Statoil pēc sava komplektiņa – kafijas un pekanriekstu maizītes vai “Staburadzes” biezpienmaizītes.
Tāds mazs standartiņš un sevis palutināšana, lai arī cenšos audzināt raksturu un mest līkumu, kur nu! Tas taču sev un sevi ir jālutina!

Vienīgi pēdējā laikā arī dēlam biezpienmaizītes ir ļoti iepatikušās un tās arī tiek piesolītas, ja kaut ko izdarīs, vai, ja pati gribu dēlu iepriecināt.
JĀ! Kādreiz es pielabinos, piesolu – nav man rakstura!
Nesen apsolīju, ka pati uzcepšu biezpienmaizīti, jo apnika pirkt! Protams, tas man tik atgādināts ik uz soļa, kad nu beidzot to uztaisīsi! Uzgāju jau biezpiena siera kūkas recepti. NĒ! Tā nav tāda, jācep īstā!

Režīmu mainīju no pirkšanas uz cepšanu, bet ne atteikšanos ēst!

REZULTĀTS beidzot, kas cukurots un salds, ne ar 37 kalorijām! Smilšu mīkla vienkārši kūūūst mutē!
Paša galvenā kritiķa apgalvojums – mana biezpienmaize ir labāka par iemīļoto līdz šim! I dit it! jebšu dēls vēlējās mani iepriecināt! Jebkurā gadījumā patīkami!

NB! Recepte paredzēta vienai kārtīgai kūkai ar biezu biezpiena masu kā fotogrāfijā. It kā citur reklamēts, ka iznāk vesela cepeškrāsns panna ar biezpienmaizi, bet tā ir tik plāna un smilšu mīkla knapi pietiek – iesaku par 1,5 x palielināt proporcijas lielajai pannai!

Ieteicama kūkas forma
~ 20-26 cm diametrā ar augstu malu, vienīgi gardums iznāks mazāk kā uz pannas, jo biezpienmaize vienkārši pazūd, ceļos nezināmos!

BIEZPIENMAIZE AR SMILŠU MĪKLU
pagatavošana ~ 1 h, cepšana 200 grādos ~ 50 minūtes

biezpiena masa
1 kg biezpiens
7 ĒD.K cukurs
7 ĒD.K skābais krējums
2 olas
3 saujas rozīņu
1/2 citrona miziņas
dažas piles vaniļas esences vai 1 TK vaniļas ekstrakts
4-5 ĒD.K mannas
smilšu mīkla
200 grami sviesta istabas temperatūrā
100 grami cukura
300-350 grami miltu*visas sastāvdaļas sajauc un mīklu samīca kamēr neķep pie rokām (nezin kāpēc man vienmēr ir jāpieliek mazliet vairāk miltu), kad jūt, kad mīkla samīcīta diezgan, tad ieliek mīklu maisiņā un ledusskapī “atpūsties” uz 30 minūtēm.

* citrona miziņai nebija laika un nepievienoju
* manna – ja vēlies stingrāku kūku liec 5 ĒD.K, bet nākošo reizi pamēģināšu pielikt tikai 4 ĒD.K mannas, jo gribētos mazliet “mīkstāku” kūku.
* iesaku neizmantot vājpiena biezpienu, iznāks pasausa biezpienmaize.

MASAS SAGATAVE
– 3 saujas rozīņu aplej ar karstu ūdeni un ļauj uzbriest, kamēr gatavo masu.

– Biezpienu, 7 ēdamkarotes krējuma, 7 ēdamkarotes cukura un 1 tējkaroti vaniļas ekstraktu sablenderē blenderī vai virtuves kombainī (iznāk visu blenderēt vairākos piegājienos, jo ierīcēs nevar uzreiz kilogramu sastāvdaļas salikt!), pēc tam iemaisa ar karoti 2 olas, citrona miziņu, mannu. Pašās beigās masā iemaisi nokāstās rozīnes.
Ja masa liekas par maz salda, pievieno vēl cukuru, bet par cik man smilšu mīkla sanāca salda, tad lieliski sakombinējās garšas!

CEPŠANA – ieliec cepamo papīru veidnē, smilšu mīklu izklāj (es to daru ar rokām, bet var droši vien rullēt, bet tad rullis saķeps ar mīklu!) un uzlej biezpiena masu – voila!
200 grādi / 50 minūtes vai kamēr viegli brūngana un vari ĒST!

* citādai garšai rozīnes var izmērcēt apelsīnu sulā, rumā vai citā “gardā” šķidrumā!
* ja gribi ķēpāties kā es no orģinālās receptes – biezpienu ar cukuru vari blenderēt ar rokas blenderi, bet man tas gandrīz atdeva galus, pēc tam izmantot mikseri, bet tur arī viss iestrēga – rezultātā pēc visām netīrām ierīcēm nonācu pie blendera!;) un aši pievienoju krējumu šķidrumam, lai labāk viss sablenderētos – Tev to nenovēlu! Sāc uzreiz ar blenderi!:)

Fotogrāfijās visi biezpienmaizītes gabaliņi nav redzami, jo jau pirms fotogrāfēšanas daži pazuda. Fotogrāfijas speciāli nav samazinātas, lai sakārojās:)

—> atzīmē sev recepti zemāk pinterestā, ja vēlies izmēģināt (pin it)

  


One thought on “Biezpienmaizes RECEPTE!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s