BULCIŅAS, kuras var ĒST!

Tikko ceptas maizītes no krāsns, smarža, vēl karstas, ka nemaz nevar pieskarties, bet tā gribās un būs tik garšīgas!
Ja varētu ēst katru rītu svaigus kruasānus, siermaizītes, pekanriekstu maizītes no Narvasena (trīs, jo tā ir lētāk!;), tad vēl kāds maziņš macaroon no Franču maiznīcas!

Tā būtu pasaka, ja tā varētu katru dienu! VAR jau! Vienīgi pēc mēneša es droši vien netiktu iemīļotājās kafejnīcās pa durvīm, kur nu vēl biksēs!  

MANA RECEPTE recepte pie manis atnāca pirms diviem gadiem, kad ievēroju vienu no 100 diētām! Toreiz ievēroju Dukāna diētu un tā ir kļuvusi par manu diētu. Tā nav jāievēro 5, 10 vai 13 dienas, kad viss ar joni atnāk atpakaļ! Tas jau vairāk izvēršas par dzīvesveidu, jo diēta kā nu kuram, bet man bija 1/2 gadu!
Bezrakstura cilvēkam attiecībā uz ēdienu tas ir labs sasniegums!

Dukāna keksiņus tajā laikā ēdu katru dienu, jo bija jāēd auzu klijas un es atradu veidu kā tās katru dienu ēst visgaršīgāk! Siltu bulciņu veidā pie kafijas bez sirdsapziņas pārmetumiem;)
Pa šo laiku recepti esmu iedevusi vairākiem, jo daudzi vēlējās pagaršot! Keksiņus vairs netaisu katru otro dienu, bet uznāk periods, kad saprotu viss – ir atkal jācep! VASARA NĀK!

RECEPTE
pagatavošanas laiks 5 minūtes / cepšana ~ 45 minūtēm 180 grādos
– 2 olas
– 1 paciņa biezpiena
– 5 ĒD auzu klijas
– 1 TK cepamā pulvera
– 7 saldinātāja tabletes
+ piedevas ogas, rieksti…

IETEIKUMI gatavošanai
*sajauc olas, un liek visu pārējo klāt un sapilda mafinu formiņās (man visvairāk patīk silikona formiņas, nekas nepiedeg un īpaši nav jāmazgā). Jācep līdz paliek viegli brūni.
*biezpiens – var ņemt jebkuru procentīgo biezpienu, bet labāk vājpiena ar 0,5 % tauku saturu, vai arī esmu atradusi veikalos 0,1 %. Mazprocentīgie man patīk labāk, jo tie nav tik graudaini un iznāk viendabīgāka masa.
*saldinātājs – es tabletītes pirms tam apleju mazliet ar ūdeni, lai tās izšķīst. Ja ir pretenzijas pret saldinātāju, to var aizstāt ar medu, agaves sīrupu, stēviju. Tomēr kaut kā vairāk garšo ar saldinātāju, liekas ar medu masa vairāk izjūk un stēvijai neesmu atradusi pareizo proporciju.

Bez piedevām ir orģinālā recepte, lai ievērotu diētu un sanāk 6 keksiņi, bet tai var likt klāt PIEDEVAS, kādas viens sirds vēlās: 2 ĒD godži ogas vai rozīnes, banānu, dažādas vasaras ogas, rabarberus un tad sanāk kādi 7-8 keksiņi.
Es parasti necepu vairāk, jo patīk svaigi un pēc 2 dienām tie paliek cietāki, tāpēc labāk cepu atkal svaigus, mīkstus un garšīgus;) Var ēst kopā ar zapti, šokolādes mērci, medu – nu vairs nav nekas diētisks, bet arī bērni tos var ēst un tos ēd!:)

GARŠA – kā biezpiena keksiņi, bet neiedomājaties tās nav marcipāna maizītes vai štopkūkas, bet ar piedevām keksiņus var padarīt sev garšīgus:)

Dienā ieteicams apēst tikai 3-4 keksiņus, jo tie piebriedina kunģi – par to zemāk, kas un kā ir auzu klijās!
Processed with VSCOcam with g3 preset

Kas ir labs keksiņos? Tie ir bez miltiem! Visu mūsu nelaimē – savā svarā varam lielākoties vainot baltos miltus un cukuru!
Auzu klijas + ūdens = laba kombinācija, jo klijas vēderā piebriest un piepilda mūsu kuņģi un it kā gribas mazāk ēst. Nezinu, vai tas iedarbojās, bet auzu klijas ir labs šķiedrvielu avots + man garšo bulciņas! Un tas var ēst!:) 

ZINĀTNISKI – AUZU KLIJAS pētījumi, kuri veikti Austrālijā, pierādījuši auzu kliju profilaktisko darbību – diabēta, glikēmiskā indeksa pazemināšanas kontekstā. Toties pēc britu epidemiologu teiktā, auzu klijas spēlē nozīmīgu lomu taisnās un resnās zarnas aizsardzībā no vēža. Gastroenterologi savukārt ļoti labi izsakās par auzu klijām, atzīmējot to labvēlīgo iedarbību uz gremošanas traktu.
Klijas nav pārāk barojošas, satur vērtīgas vielas, šķiedrvielas, mikroelementus, vitamīnus. Tiek uzskatīts, ka klijas satur 90% bioloģiski aktīva vesela grauda komponentu.

Kā tikko auzu pārslas nonāk mutē, tās uzsūc siekalas un nonāk kuņģī. 1 ēdamkarote auzu kliju vidēji sevī absorbē 25 reizes lielāku šķidruma daudzumu par savu apjomu, veidojot tādu kā 375-gramīgu bumbu. Tas aizpilda kuņģi, radot ātru, mehānisku sātu sajūtu.

Auzu klijas – nesatur daudz ogļhidrātu, bagātas ar olbaltumvielām, un šķiedrvielām, izraisa sāta sajūtu, piebriestot. Zarnu traktā strādā kā lipīga lente, dedzina kalorijas, pazemina holesterīnu asinīs, bagāta barojošām vielām.
Kviešu klijas arī var lietot pie aizcietējumiem, bet tikai kombinējot ar auzu klijām (50/50), kviešu klijas organismā nepārstrādā vispār, atšķirībā no auzu klijām.

AUZU KLIJAS tagad jau var nopirkt daudzos veikalos! Parasti tās ir paslēptas veselīgā/bezglutēnu stendā pašā apakšā! 
Lai garšo! Lai atrodas sava recepte!


Lai atcerētos recepti – atzīmē sev to zemāk pinterestā (pin it)


One thought on “BULCIŅAS, kuras var ĒST!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s