BARI FOTOSTĀSTS 4 dienās

♥️1 sms vīram: “sex, saule un vīns!”♥️

Tips & Trick kā pierunāt vīru – darbaholiķi paņemt vienu brīvu dienu darbā, ja saņēmi jau atteikumu? 1 sms ar tekstu vīram: “sex, saule un vīns!”
Braucam uz lidostu! Jēē! Tikai cerams neuzķērās uz saules, jo Bari ir tikai + 15!;)

Nav svarīgs ne galamērķis, ne perfekti laika apstākļi.
Ir nepieciešamas tikai LAIKS – Tu un viņš! Mazliet vairāk par laiku, ko pavadām vai eksistējam ikdienā, kad pasakām viens otram čau no rīta un vakarā, gulēt ejot!

Laiks kopā! Tikai #esuntu un vairāk par 1 diennakti ārpus mājas! Lai ir laiskie filmu rīti, kad tiek ieturētas kopīgas brokastis ar sarunām par ne par ko, nevis ik dienas darāmo! Lai esam atkal kā pirms padsmit gadiem – mazliet bezrūpīgi kā tikko iemīlējušies, sapņojot par nākotni!
Nē, mums tas nav izzudis, bet ikdiena un rutīna dara savu! Vai ne?;)

Dievinu lidot! Sajūta, ka visi kaut kur dodas! Katram savi plāni, katram savs perfektais ceļojums!

Plānā šoreiz pats minimums – lidojums, mašīna lidostā un norezervētas naktsmītnes, jo tām man tiešām ceļā nepatīk tērēt laiku! Citādi nezinām kā dienas iegrozīsies, ko redzēsim, cikos celsimies – pilnīgi vienalga!

Ceļojumu iesākām ar 2 rokas somām, kas kopā sver 7,55 kg!;)) Vakar ilgi domājām, ko ņemt līdzi 3 naktīm! Piespiedu kārtā ielikām dažas papildus lietus, lai nav jāņem tukšas somas!

*Mini somu čekliste, kas Tev var noderēt katrā ceļojumā raksta beigās.

Pirmo reizi lidoju ar Wizzair! Savā darbā – tūrisma birojā no klientiem esmu dzirdējusi, kas kuram patīk, kas nepatīk! Piedodiet, jo godīgi Eiropas lidojumos neredzu atšķirību, kurā lidmašīna sēžu 2-3 stundas, ja vien kustos uz priekšu!
Ja man būtu iespēja lidot biznesa klasē, tad gan pievērstu uzmanību krēslam, gultai vai apkalpošanai!

OK, atradu 1 mīnusu Wizzair pēc 2 stundām!
Nevar atgāzt krēslu un pēc 2 stundām jau esi izlocījusies visās iespējamās pozās tik daudz reižu, ka viss ķermenis jau notirpis, attirpis un viss sāp un sēdi kā dēli norijusi!
Varbūt tomēr ir starpība ar ko lidot!;)

Itālija! Kāpēc Itālija! Jo man tā patīk, lai gan vīram ne visai!

Itālijā man patīk viss – ēdiens, vīns, vecās mājas, sienas, drupas, itāļu valoda, Da Vinči + tuvākajos lidojumos te ir vissiltāk novembrī! (Jau rakstot šo teikumu vīrs sarauc degunu!) Patiesībā jau viņam ir vienalga, kur doties, ka tik kopā un izrauties no ikdienas!

Dievinu sajūtu, kad atlido uz jaunu vietu! Kur nezini neko un nesaproti, bet pēc dažām dienām esi jau kā vietējais! Acis sākumā visiem spridžī uz visām pusēm, lai saprastu, kur skriet, ko ķert un iet! Mieru tikai mieru!

Bari – Lecce – Galipoli – Ostuni – Polignano a Mare – Alberobello – Locorotondo – Cisterno

CEĻOJUMA PIETURAS – 3 naktis ap Bari! CEĻOJUMA LAIKS – novembra brīvdienas
Izsverot visus plusus, attālumus un vēlmes, nonācu pie sekojoša plāna – 1 nakts Lecce un 2 naktis Polignare a Mare.

Pirmā nakts vistālāk un pēc tam virzāmies atpakaļ uz lidostas pusi, lai pēdējās dienas nav tikai braukšana pa šoseju.

Sākās! Kad es iemācīšos lasīt mazo druku jeb, kad es uzskatīšu, ka tas attiecas arī uz mani! Pirmo reizi mašīnas īrē neņem pretim debetkarti! Parasti nav problēmu, ja arī rakstīts rezervācijā, ka nepieciešama kredītkarte.

Cita auto noma atrasta – Sicily by car un Locauto (GoldCar pieņem tikai kredītkartes, tagad to zinu!;)). Viss kārtībā – tikai 1,5 stunda zaudēta un pirmie kašķi ar vīru. Tā mums ir sava veida tradīcija jeb norma nezināmās lidostās, kad viens saka, ka jāiet tur un otrs pretēji! Gudrākais piekāpjas vai paklusē! Kurš ir gudrākais? Cerams Tev nav šaubu!:)

Ķeza ar auto īri un 17:00 jau ir tumšs. Laikam būs jāceļās 07:00, lai redzētu dienas gaismu!

Dodamies pēc ielidošanas uzreiz uz Lecce, kas atrodas 160 km attālumā. Ārā tumsa, līdz ar to neesam neko zaudējuši, arī pavadot laiku mašīnā. Drīzāk ietaupām laiku. Uzliekam itāļu radio un mēs esam Itālijā!

Liekas, ka mans F1 šoferis brauc kā gliemezis uz 100-110 km/h (90 km/h atļautais ātrums), jo 90 % autovadītāju mums brauc garām. Gar lielceļu redzams tikai industrālais rajons un tā jau n-to kilometru, lai arī maps.me rāda, ka braucam tieši gar jūru! Kā te izskatās dienā!? Romantiski industrālais ceļš ar itāļu “piesitienu”!? ;)

LECCE – burvīga pilsēta ar laukumu, mini amfiteātri, ieliņa pie ieliņas kā mazā Roma!

Viesnīca! Nerezervēju speciāli neko dārgu, jo te paliksim tikai 1 nakti, bet tā bija labākā viesnīca pēdējā laikā. Tik romantiska, neuzkrītoši vienkārša ar itālisko šarmu!

Kā izklaidējās itāļi sestdienas vakarā – pārbaudīts! Pilni laukumi ar jauniešiem, vecāki sēž restorānos, kuriem mēs arī pievienojāmies.

Man patīk Dienviditālijā! Redzi itāļu ikdienu, ne to, ko redzi Romā vai Milānā, kur tūristu vairāk kā vietējo! Arī nesezonā vari sēdēt uz ielas un malkot vīnu! Nav jau tā, ka esam vasaras drēbēs, bet tik un tā jauki vēl pasēdēt laukā novembra beigās!

Brokastis – mamma mia! Viss ciku caku itāļu stilā izgreznots, rītu iesāku ar vīnu brokastīs, ko vīrs nemaz nesaprot! Ko tur saprast, kādam jau jābūt arī pie stūres!


Perfektas svētdienas brokastis. Laiski!
Varētu te sēdēt stundām ilgi un nelaist šo sajūtu prom!

Dienas plāns! Praktiski es jau atmetu visu braukāšanu apkārt, jo daudz kur būs līdzīgi skati un pilsētas. Tomēr vīrs saka: “Ja jau esam te – braucam!”

Dodamies uz Galipoli! 35 km attālumā no Lecces. Smieklīgs attālums Latvijas mērogiem!
Bildē ir novembris, bet tik ļoti atgādina pavasari ne?

Perfektā Eiropa! Perfektā Itālija!
Tā tomēr ir dienvidu tauta, kam svarīgas citas vērtības! Nebūs glancēti asfalti bez bedrēm, sētnieki neskries pakaļ katrai nokritušai lapai, mājas itāliski noplukušas, bet….varbūt tas ir mūsu komplekss, kad pēc 50 gadiem Savienībā vēlamies uzcelt un uzbūvēt savu valsti kā glancētu pastkarti?!
Vai tas ir slikti!? Nezinu! Varbūt dažkārt cenšamies par daudz un neprotam apstāties, izbaudīt!

Pastaiga Gallipoli – romantiska piejūras pilsēta (piedod, ja jau derdzās vārds – romantisks, kā lai vēl to apraksta!;) Mazas ieliņas, izlikta žāvēties vecu cilvēku apakšveļa, aizauguši puķu podi, vecas laivas un sabuktētas mašīnas, bet visi ir tik sasodīti mierīgi, nesteidzīgi un sirreāli! Apstāties uz brīdi, lai acis apžilbina saulē apspīdētā jūra!

Tālāk ceļš ved uz balto kalnu māju Ostuni un pēc tam uz jaunajām “mājām” Polignano a Mare, kur norezervēju viesnīcu “pa dārgo” pie visfotogrāfētākās vietas Bari.

Ja ieguglēsi vārdu “Bari” – sapratīsi par ko es runāju vai skaties te!

Es te gribēju, gribēju to skatu ik minūti no sava viesnīcas gultas, izbaudīt un necepties, kāpēc es to nevarētu! Par manu kārtējo “aplauzienu” vēlāk!

OSTUNI – balto māju pilsēta kalnā. No tāluma pilsēta izskatās kā apsnidzis kalns!

Kā jau bezplāna ceļojumā – zināju tik dažus ciemu nosaukumus, kurus būtu vērts nepalaist garām! Vai visu apskatījām? Nē! Braucām no vietas uz vietu pēc noskaņojuma. Tāpat arī ciematos – staigājām un maldījāmies pēc sava ieskata un tā ir tā mana ceļojumu BURVĪBA! Neskraidīt nogurušai pēc plāna / saraksta, lai tik visu paspētu redzēt! Tā vietā izvēlos apstāties, malkot kafiju pilsētas laukumā un IZBAUDĪT, VĒROT, SAPŅOT!

Ostuni pilsētā sapratām tik vienu – jātiek tajā kalna korē! Kas tur būs? Tad jau redzēs! Vienā māju pagalmā veca itāļu kundzīte mums rāda ar pirkstu uz šauru ieliņu – ejiet, ejiet tur! Bellisimo! (itāļu valodā – skaisti!) Jātic uz vārda, vai ne?

Man patīk neskarta daba un nesezona, kad apkārt nav cilvēku pūļi. Viens vienīga mīnuss, ka daudzas ēstuves ir ciet vai veras tikai pēc 8 vakarā, kad mēs jau sen esam paēduši un ejam “mājās!”.

Polignano a Mare – viesnīca jauka un atrodas pie pašas TOP vietas! Side sea view – zinu, ko tas nozīmē, kā nekā strādāju tūrisma aģentūrā un arī mēs esam tikai cilvēki ar saviem sapņiem;)

Skats uz jūras pusi nevis sānu skats uz jūru! Mums jūras skats bija vairāk kā skats uz auto stāvvietu un arī tikai, ja stāvam uz balkona. Ko tur sapņot par instagramīgu bildi, guļot gultā un skatoties tālumā uz jūru! Par brokastīm un itāļu izslavēto kafiju nerunāsim! Pirmā doma pēc brokastīm – braucam pēc kafijas un rīt dzeram tēju!

Par viesnīcu atsauksmēm vairāk tripadvisor, ko tur vairs! Vienīgais ieteikums – neskati vīru no cepures jeb, kad es sapratīšu, ka skats nav galvenais!

Kas palīdz pret katru vilšanos – italiano vīns un itāļu mūzika! Mans jaunais favorīts pēc Eros Ramazzotti ir Tiziano Ferro! Ievērtē youtube – varbūt noklausoties Tiziano Ferro tembru uzreiz rezervēsi aviobiļetes uz Itāliju!;)

Jauna diena = Jauni piedzīvojumi! Vecie jau aizskaloti!
Dienas plānā mazs izbraukums pa 3 ciematiem – Alberobello, Locorotondo un Cisternino.

Alberobello ciemata nosaukumu nevaru izrunāt vēl joprojām tāpat kā Klapkalnciemu. Īsts mēles mežģis!

Alberobello reāli paveicās ar saulainu laiku, jo trulli mājiņas izskatījās maģiskas un kur vēl labāka vieta, kur malkot savu rīta kafiju! Truli mājiņas nav tikai Alberobello, bet arī visā reģionā pamīšus, bet viskoncentrētāk te.

Centrālā laukuma autosstāvietas maksa atbilstoša izslavētajam ciematam – 2 stundas = 4 EUR, bet ar visu kafijas pauzi sanāca uzkavēties tik mazliet vairāk par 1 stundu.
Citos ciematos par autosstāvietu samaksājām tikai 0,40 – 0,60 centus.

Locorotondo – līdzīga Ostuni ciematam, jo “pilsētas mūris” apjozts ar balto māju jostu. Iekšpusē ieliņu sienas izkārtas ar ciematnieku fotogrāfijām. Tik vienkārši, bet iespaids varens!

Cisternino – visas kalnu pilsētiņas tik līdzīgas… kalns, galvenais laukums un no tā paveras skats uz laukiem! Skaisti, mierīgi, bet izjūtas jau vienādas!

Tikām no mašīnas ārā, pagājām 100 metrus un kā divi vecīši piesēdām pabaudīt saulīti! Basta! Skriet uz nākamo skaisto ciematiņu!?

Vīrs pēc pauzes piespieda aiziet apskatīties tomēr šo ciematu.
Esam vienīgie. Ielas tukšas, bet noskaņa ideāla!

Protams, visas bodes ir ciet! Tagad es saprotu, kāpēc dienvidu tautās ir cieņā visi prošuto, vītinātās gaļas un co, kas var skatlogos karināties mēnešiem ilgi. Svaigā gaļa sen jau būtu beigta pie tāda veikalu darba laika!

Neiesāku labi par POLIGNANO A MARE ciematu! Vīlusies par viesnīcu neizstāstīju, ka pats ciematiņš ir tiešām to vērts, kur der uzkavēties!

Ciemats vakarā ierauj Tevi pasakā ar dzelteni romantisko gaismu vecpilsētā.

Vakar Polignare a Mare bija pilns ar cilvēkiem, šodien – pirmdienā viss ir tukšs!
Esam vienīgie, kas pastaigājās – mazliet sirreāli, jo vakar te viss kūsāja!

Polignare a Marē atrodas restorāns, kas ir izveidots alā – Grotta Palazzese! Zināju aptuveno vietu, kur tas atrodas, bet pastaigājoties tā arī neatradām. Speciāli nemeklēju, bet likās, ka uz restorānu noteikti būs kādas norādes! Nekā! Nākošreiz!

Kafejnīcas ir slēgtas. Šodien gaidījām pat speciāli līdz plkst. 20:00, lai redzētu, kur kas atvērsies. Diena bija gara, vakars vēss. Iesim uz viesnīcu, lai arī dažas ģimenes ar bērniem vakariņās nāk tikai plkst. 22:00

Izlidošanas dienā jau sakārojās pēc mājām! Domas vairs nav ceļojumā! Tikai dažas stundas un prom uz lidostu!

Braucam mājās un saprotam, ka gelato un spageti nav ēsts! Vai bijām Itālijā?
Jā, Gelato kafejnīcas bija, bet aukstumā ēst saldējumu negribējās, bet spagetti – pirmajā vakarā nesapratām ēdienkartē ēdienu nosaukumus – papardelle, funchi…, bet citā vakarā pateica, ka pasta ir pusdienu piedāvājumā! Pilnīgs fiasko!

Bari! Beidzot esam Bari! Pilsētā, kurā ielidojām un uzreiz aiztraucāmies no tās prom! Jāapskatās promenāde un vecpilsēta.

Bari – reāls purvčiks ārpus centra, bet vismaz izskatās, ka te sezona/nesezona neko neiespaido un kā jau lielā pilsētā cilvēki arī strādā.
Ielu kustība vairāk izskatās pēc maza bardaka vai Indijas – uz ielas katrs dara, ko un kā vēlās! Mašīnas tiek noliktas kā grib, pat otrā rindā. Cilvēki iet pāri ielai neskatoties!

Mašīnas izbrauc no sānielām vai stāvvietām pat neskatoties, ka pa galveno ielu brauc mašīna! Netērēšu laiku gaidot, es braucu! Aiz manis kaut…

Vīrs parasti ir izveicīgs braucējs, bet pat viņš sāk izvairīties no citiem braucējiem, jo nevar saprast, kas itālim galvā! Apstājāmies pie sarkanās gaismas, kad kāds vēl mūs apdzen un aizšaujas pāri sarkanajam! Jābrauc uz 50 km/h, mēs jau tā braucam uz 70 km/h, bet visi citi brauc vēl lielā ātrumā garām! Laikam brokastīs un pusdienās arī šoferim jādzer vīns, lai to to visu uzskatītu par normu!

3 dienās pierasts pie mazākiem Itālijas ciematiņiem. Lēnāka ritma. Nepatīk burzma, daudz cilvēku – šādās vietās apjūku un vēlos bēgt!

Atrast stāvvietu Bari centrā – neiespējamā misija! Bari apskate cieš reālu fiasko! Apbraucām 2 apļus apkārt ap centru, neatrodam, kur nolikt mašīnu. Izlēmjam braukt uz lidostas pusi, lai netērētu laiku, jo tā jau sēžam sastrēgumos dēļ ielu remontiem. Gan iztiksim bez pilsētas laukuma un vecpilsētu apskates! Viena vairāk vai mazāk!

Kad pirms dienām ielidojām Bari, vīrs bija izbrīnīts, ka nemaz nepaliekam Bari. Teicu, ka te nav, ko darīt! Tā nu arī iznāca, jo to nemaz neredzējām!;)

Galvenais ceļojumā bija atpūsties un baudīt laiku kopā!
Misija izpildīta! Mini fiasko piedzīvoti! Arrivederci!


IETEIKUMI
Kā tikt uz Bari?
Lido ar tiešo Wizzair lidojumu.
Kombinē ceļojuma garumu pēc patikas:
3 naktis sestdiena – otrdiena
4 naktis otrdiena – sestdiena
7 naktis otrdiena – otrdiena, vai sestdiena – sestdiena

Vari doties uz Bari visu cauru gadu! Nesezonā vari baudīt siltāku rudeni, pavasari vai ziemu + nesezonā aviobiļešu un viesnīcu cenas ir viszemākās.

Mans ideālais ceļojuma plāns 3 naktīm –
1 nakts Lecce
2 naktis Polignano a Mare

Apskaties vienmēr ceļojuma galamērķa “TOP must see” vietas un izvēlies, ko tiešām vēlies redzēt!
+ izvērtē vai ir vērts braukt daudzus kilometrus līdz kādam TOP punktam, vai tomēr ievēro “more is less” principu!

Iesaku katru nakti nepalikt savā vietā pa nakti! Ja tā dari, tad naktsmītnei nepievērs tik lielu uzmanību, jo visticamāk tajā ieradīsies tikai pēcpusdienā un jau pēc brokastīm dosies prom!
+ brokastis (izvēloties viesnīcu Itālijā iesaku apskatīties tripadvisor ceļotāju bildēs kādas būs brokastīs, lai maksimāli izvairītos no itāļu brokastīm – tikai kūciņām, ievārījumiem un kafijas)

Ja vēlies izbaudīt vietu / viesnīcu – paliec tur vismaz 2 naktis.

Lai arī ir dārgāk palikt top vietu vai pilsētu centros, bet tad vismaz tās izbaudīsi. Aiziesi ar kājām uz centru un vari visu izstaigāt, kad un kā vēlies!

Viesnīcas ar skaisto skatu – tas ir mans klupšanas akmenis kā Polignano a Mare. Bet tik un tā katrā ceļojumā meklēju tās īpašās viesnīcas, jo gribas pa skaisto!

Mašīnu īre – izlasi mazo druku, lai negadās kā man, kad nedod mašīnu ar debetkarti. Noskaidro iepriekš, cik varētu būt depozīts, ko ieturēs par mašīnu īri un, cik maksā “zero insurance”.

+ pārzini, kas ir iekļauts mašīnas rezervācijas cenā. Uz vietas, ņemot mašīnu, prot ļoti labi piepārdot pakalpojumus, ka pat nesapratīsi kam piekriti un par, ko parakstījies! To pamanīs tikai Tava bankas karte!

Maps.me – top aplikācija mūsu ceļojumos, kas strādā bez interneta pieslēguma. Jāielādē jaunā valsts, kad ir internets, bet citādi viss darbojas offline režīmā!

Ja brauc ceļojumā ar mašīnu, neaizmirsti mašīnas telefona lādētāju un turētāju.

Pārdomā savu bagāžu! Ko Tev tiešām jāņem līdzi un visas mantas ar nosaukumu “ja nu..” – atstāj mājās!

Minimālā somas “ček-liste” braucienam / izmet nevajadzīgo atkarībā no gadalaika

Braucot uz Itāliju – sabildē veikalā makaronu iepakojumus vai iemācīties visus nosaukumus, jo lasot ēdienkarti saproti, ka nesaproti neko!
Pappardelle, Tagliatelle, Fettuccine, Linguine…makaroni ir makaroni, izņemot Itāliju!

REZUMĒ par Bari jeb Puglia reģionu
Ja esi bijis Milānā, Romā, varbūt arī Toskānā vai Amalfi piekrastē, vai vēlies īsās brīvdienas!? Bari var būt lielisks īsais ceļojums, lai izvēdinātu galvu!


“La Dolce Vita”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s