Kārlis Kāpēc blogam jau 2 gadi!

Šodien atkal viens bija grāmatnīcā, izlietot savas dāvanu kartes!

3 SOĻI LĪDZ LASĪTPRIEKAM! Varbūt Tev noder! Lasi beigās!

Vasaras obligātās literatūras sarakstu Kārlis sastādīja pats, jo skola uz 6.klasi neko neiedeva vai arī no manis slēpj īsto sarakstu!;)

Kārļa blogs iesākās ar Zvaigznes ABC lasīšanas stafeti un tā turpinās! Paldies!

Lasītprieks turpinās ar pauzēm! Puika paliek puika 11 gados!
Uznāk un pāriet jeb, ja noķer sev interesantu grāmatu, tad lasa visur – iet agrāk uz skolu, starpbrīžos …īsts grāmatu tārps!

Prieks, ka ir sācis lasīt arī angliski! Ja grāmata latviski ir tikai pirmā daļa, tad pārējās 4 daļas jālasa angliski. Domāju, ka lasīs grāmatu kādus 2 gadus, bet nē! Izlasīja mērkaķa ātrumā arī angliski!

Mammas noteikums, par ko Kārlis raksta savā jaunākajā grāmatu aprakstā ir visai savtīgs! Ceru, ka ar grāmatu aprakstiem iemācīsies izteikt savas domas, veidot aprakstus, kas palīdzēs skolā! Vienīgi grāmatu lasīšana vēl nenozīmē, ka literatūrā būs labas atzīmes!;)

3 soļi līdz LASĪTPRIEKAM!

1. Atļauj bērnam lasīt, ko vēlas! Lai arī izvēlās lasīt komiksus un visādus purkšķus, kas Tev liekas šausmīgi! Izlasīs visas dienasgrāmatas, apakšbiksus un visticamāk pievērsīsies jau citam žanram!

2. Atļauj pirkt grāmatu, kuru pats izvēlās. Zinot bērna gaumi, uz jubilejām pirkām interesantākās grāmatas. Zini, ko! Tās parasti palika nelasītas. Pēdējo grāmatu pat pats aizbrauca un samainīja grāmatnīcā pret citu! Nezināju, ka tas ir iespējams – apmainīt var ne tikai drēbes, bet arī grāmatas!

3. Dāvināt dāvanu kartes grāmatnīcās! Būs ievērots pirmais un otrais solis!

Tas strādā! Tiešām!
+ pajautā, kā bērnam patīk izlasītā grāmata! Bērns būs priecīgs, ka Tevi interesē, ko viņš izlasīja, lai arī neko nesapratīsi, ko Tev stāsta!;) Bērns iemācīsies atstāstīt un veidot savu stāstījumu.

Galvenais, lai bērniem lasītprieks nezūd un vēl daudzus gadus bērni TUR rokās īstas grāmatas!

Viens būs dikti priecīgs! Piedod nav loterejas par pierakstīšanos, tik varu “aizdot” mazo lasītāju uz 1 vienu dienu! Grāmatas paņems pats līdzi!;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s