11.diena apēst Rieslingu un neapreibt!?

11.diena caur ELZASAS VĪNA REĢIONU uz Frankfurtes-Hānas lidostu ~ 350 km, cauri Francijas ciematiņiem 6 stundas

Vēl mazliet un būsim mājās! Latviešu namā jau ir iepaticies, viss ir zināms un sagaida kā mājās pēc dienas aktivitātēm!
PALDIES! un sveiciens gan Indulim, gan Inesei Avenai, kura izrādījusies ir palīdzējusi organizēt pirms gadiem mūsu dzimtas salidojumu Latvijā! Cik maza pasaule!

VĪNA LAUKI! Man vajag un punkts!
Ja Elzasas vīna lauki ir tik tuvu ~ 50 kilometri no Freiburgas, tad būtu vienkārši bezatbildīgi tur nepaviesoties pa ceļam uz lidostu! Redzot vīna laukus fotošopa bildēs, vienmēr kārojās tur būt!
Esam vienreiz bijuši vīna laukos Itālijā vai Francijā, bet tad vīnogas nebija vēl gatavas un pēc tam visu laiku domāju, ka vīna vīnogas vienkārši nav domātas ēšanai! Skābas, mazas..

Braucam uz mazu ciematiņu, kas skaitās ziediem bagātākais puķu ciems – EGUISHEIM! Varētu būt īsta idille!
Vīna lauki jau redzami un tie aizvijās arī mazajos uzkalnos! PASAKA, kuru mazliet sabojā pats tūristiskais ciems, jo mana vēlme ir tikai mazliet pastaigāt un doties vīna lauku medībās, nevis cītīgi meklēt autostāvietu starp lielajiem tūristu autobusiem! PROM!

Braucam pa mazo celiņu augstāk vīna laukos. Man jānoķer savs foto kadrs, ko esmu sev iedomājusies galvā. Vientuļi lauki, uzkalni un vīnogas! MAĢISKI! 

Apstāties pie vīna lauka pilnīgā nekurienē ar skatu uz kalniem un ciemu. Vienkārši lieliski! Tikai netālu rej suns un pamanām arī varbūtējo lauku saimnieku, kurš aprūpē vīnogu kokus. Kā no filmas, kungs iznācis pastaigā pa saviem laukiem kopā ar suni!
BONJOUR! Kungs pasveicina mūs lūkojoties cauri vīnogu ķekariem un apkušina suni! Bet mēs taču varam mazliet pafotogrāfēt ainavu, tas jau nav aizliegts!

Ejam augstāk uzkalnā, lai redzētu vīna laukus no augšas!
Vīnogu ēšana mani nevilina, jo ir bēdīgi skāba pieredze! Tad nu uzspēlējam spēli ar dēlu – jāapēd vīnoga un kurš pirmais saviebsies no skābuma, tas zaudēs!
Sacīts! Darīts! Pirmā vīnoga! Gaidam, kad abi novaldīsim savu saviebšanos, bet oga ir SALDA! Nu labi, mēģinām otro piegājienu – atkal salda; trešā oga – atkal salda!
Viss! Spēle beigusies, jo sākam ēst vīnogas!

Tās ir tik saldas gan sarkanās, gan tumši violetās, gan baltās vīnogas! Izrādās, ka rieslings, pinot nour, sauvignon ir vīnogu šķirnes, nevis vīnu nosaukumi pēc kaut kādām savām īpašībām! Vēderā esmu sajaukusi gan sarkano, gan balto vīnu – ārprāc, ko nu darīsim!;) + esam trāpījuši īstajā laikā, jo no septembra līdz vēlam rudenim notiek ražas novākšana!
Fotogrāfēšana arī tiek aizmirsta un mazliet zaglīgiem skatieniem kožamies ķekaros! 

Super sajūtas! Esmu vīna laukos un bērni ēd vīnogas no kokiem!
Mazliet paķeram līdzi pa ķekaram un dodamies tālāk uz lidostas pusi!

Īsākais vai garākais ceļš!? Vēlētos skaistāko ceļu vēl pa Francijas vīna ciematiņiem, bet 3 stundu vietā navigācija uzrāda 6 stundu braucienu!
Būsim reāli un nemocīsim bērnus ar manām iegribām un fantāzijām!

Vēl tikai viena pietura! PIKNIKS VĪNA LAUKOS! Braucam tālāk. Vīna lauku ainava nemainās kādu brīdi, līdz ieraugu tālāk vīnogu terases uzkalnos! Man tur vajag pikniku! Paldies vīram, kas saprata, ka tur vienkārši ir jābrauc bez liekiem jautājumiem!;) Viena trakā grib pikniku tieši tur!

Diži augstu vīna kalna netikām, bet pikniks tapa! Pikniks kā no žurnāla bildēm var būt tikai žurnālos: grozs pilns ar bagetēm, sieriem, dažādām uzkodām, vīna pudeles nejauši kaut kur nomestas, glāzes un mežģīņu galdauts!

Būsim reāli!;) Kas var būt skaists piknikam ar izmētātiem dažādiem maisiņiem, bet ainava tik un tā apkārt ir tik skaista! 

Šodien sajūtos 99% kā Čelentano filmā! Ir tāds jau pavecāks itāļu onkulis, kas ticis vēsturē ar savu šarmu un balsi!
Man tikai pietrūkst milzīgas vīnogu mucas, kurā, dejojot un dziedot, vīnogas varētu spaidīt ar kailām kājām kopā ar pašu Čelentano! Aptuveni tā!

Mašīnā kalni attālinās, bet Francijas vīnogu laukus nomaina atkal Vācijas vīnogu lauki!

Paldies maniem puišiem par foršo kompāniju, kuri turēja līdzi manām iegribām!
Jau sākam domāt, kur doties atkal! Tikai kā lai to kāpostiņu – $ izaudzē ātrāk!?

Ceļojums raud, jo, nemanīti braucot, ir sācies lietus! Bērni guļ, vīrs pie stūres un es – es iekožos un ēdu tikko plūktās vīnogas! Tik sulīgas, ka palieku mazliet lipīga! Man vienalga! ESMU LAIMĪGA!  
vīnogu ķekaru Ziemassvētku eglīte!:)
Lai piedod Elzasas vīnogu lauka saimnieki, ja šogad pietrūks kāda riesling un pinot noir pudele no visām 148 miljonu vīna pudelēm!

NAKTSMĪTNE lidojums ir agri no rīta. Paliekam mazā viesnīciņā 3 km attālumā no Frankfurtes-Hānas lidostas. Mašīnu nododam lidostā jau tagad, jo viesnīca piedāvā bezmaksas transfēru uz lidostu. To arī izmantosim un nemaksāsim lieki par 1 auto īres dienu.
Istaba komfortabla un arī zīdaiņu gultiņa sarūpēta! Ejam izstaigāties vēl pirms miega pa kluso un tukšo pilsētu piektdienas vakarā!


One thought on “11.diena apēst Rieslingu un neapreibt!?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s