7.diena pēc Švarcvaldes ķiršu kūkas + Šveice

7.diena RHEINFALL Šveicē – FREIBURGA Vācijā ~ 350 km
KALNI! 

Skatos un jūsmoju, cik vien iespējams, jo ar vienu sirds stūrīti saprotu, ka drīz jau atgriezīsies ikdiena ar daudzreiz mazāku & šaurāku platību, bet ne redzesloku! 

Katram savs! Vieniem kalni, bet mums – mums mūsu lieliskā LATVIJA!

Pirmās dienās jūsmoju par kalniem Vācijā, bet Austrijā tie tiešām ir KALNU KALNI! Vācijā mājas ir vairāk kalnu pakājēs, te ciematiņi izvietojušies praktiski visur, neatkarīgi no augstuma!
Varbūt viena nakts Austrijā vēl pietrūkst, bet vai mēs atkal kāptu kalnos – nedomāju viss, droši vien tik nobumbulētu visu dienu!
Dodamies tālāk uz Freiburgu Švarcvaldē pēc ķiršu kūkas! Mašīna nav kustināta vienu dienu, tad nu brauksim!

Austrijā vairs ceļojuma laikā neiebrauksim – pietiek ar 3 reizēm;), toties Šveicē gan!

Lai mazajam būtu ērtāk braucam pa lielo šoseju, jo kalna ceļos 4 stundu vietā droši vien pavadītu visu dienu. 1/3 ceļš paiet 2-3 kilometru garos tuneļos un mums par brīnumu visu ceļojumu ceļi ir bezmaksas.
1 tunelis remontā! Piespiedu kārtā nākas braukt cauri kalniem – laika ziņā neizdevīgi, bet ainavas! Slēpošanas kūrorti gandrīz visi vienuviet – St.Anton, Ischgl, Kaprun, Zürs, Lech…

Skati kalnu ielejās dievīgi un mašīnas salīdzinoši ar kalniem tik mazītiņas!

RHEINFALL ŪDENSKRITUMS – iekodāmies arī mazliet Šveicē! Lai nebūtu tikai viens liels lēciens kartē, apstājamies uz pauzīti Šveicē pie Reinas ūdenskrituma.
Tas varenums un spēks upei! Vienreizējs! Un tik tuvu var pieiet tādam ūdens masīvam!    

 Tikai 150 metru platumā, tikai! Tas ir platākais ūdenskritums Eiropā, viennozīmīgi arī spēcīgākais!

Prieks par naudīgo Šveici un pat mazliet nepierasti, ka par stāvvietu nav jāmaksā kā Vācijā pie katra apskates objekta un biļete uz ūdenskritumu pat ļoti demokrātiska – 5 EUR katram pieaugušajam un 3,5 EUR bērnam. 
Laikam pēc Zugspitzes visas biļetes liksies lētas!;)

ZĪDAINIS brīnos un priecājos! Visai veiksmīgi ceļojam, un mašīnā mazais lielākoties spēlējās vai guļ! Pa vidu uztaisam vēl dažas mini pauzītes, lai bērns var izlocīties, bet citādi SEHR GUT!

NAKTSMĪTNE zinu, ka mazliet noslinkoju! Atrast 11 mums piemērotas nakstmītnes nav viegli un priecājos, ka Facebookā ieraudzīju latviešu nama Freiburgā reklāmu – tālāk vairs nemeklēju! Redzēsim, jo tiktāl esam pieraduši pie daudz privātākām naktsmītnēm!


One thought on “7.diena pēc Švarcvaldes ķiršu kūkas + Šveice

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s