4.diena vārda dienā uz savu pili – Linderhof

4.diena LINDERHOF – PLANSEE ezers Austrijā – ETTAL – OBERAMMERGAU ~ 35 km attālumā no mājasJĀ! Saule, saule dāvanā uz visu dienu! PALDIES! 
Kā, lai ieziemo šo sajūtu – vasarīgo rītu uz terases, baudot kafiju ar skatu uz kalniem perfektā apkārtnē ar hortenzijām un rožu krūmiem! + maza atpūta vienai, kamēr mani 3 mīļākie vīrieši kūņojas pa istabu! PERFEKTOOO!  

Braucam uz manu pili Linderhofu – mazo Versaļu! Pa ceļam skaistas “Windows 98” lauku ainavas.  

Mazā Versaļa ir perfekta bez liekiem cilvēku pūļiem! Mierīga un jauka pastaiga, bildes zemāk paspamošu;) 
Pilī nedrīkst fotogrāfēt, bet te man patīk vairāk kā Ermitāžā: tāda maza un intīma gaisotne, kur Ludvigs II dzīvojis 8 gadus. Pat Krievijas cariene uzdāvinājusi visai dārgu galdu, lai ieprecinātu savas meitas, bet tā arī Bavārijas karalis pieņēmis tikai galdu un izlēmis palikt vecpuišos.

Viennozīmīgi iesaku šo mazo pērli apskatīt! Iekšā atradām arī informācijas mapi latviski, tad nu dēls staigāja ar to vienīgo pa pili un cītīgi lasīja stāstus istabu pēc istabas!
•Autostāvieta 2,50 EUR 

•Biļete pieaugušajam 8,50 EUR, bērniem bez maksas

Ar ratiņiem var pārvietoties teritorijā, pilī nevar ieiet – atstājam ratus tieši pie pils vai arī pie kādām no daudzajām trepēm! Ja jau cilvēki nopirkuši biļeti, tad cerams ne tāpēc, lai mājās aizietu ar jauniem ratiem!;)

PLANSEE ezers 16 km no Linderhof pils un jau atkal esam Austrijā! Otro reizi četrās dienās.
Pusdienas pie ezera ar skaistu skatu, ko vēl var vēlēties + var atpūsties, pašūpoties un izrāpoties zālē pēc varenajām pusdienām!   

 ETTAL klosteris, kur mūki ne tikai kalpo Dievam, bet arī gatavo alu. Liels komplekss, ieskauts starp kalniem. Mazliet uzkavējamies, aizdedzām svecīti! Nezin kāpēc man ārzemēs patīk ieiet baznīcās!   

 Pa ceļam caurbraucam brāļu Grimmu pilsētiņu – Oberammergau, bet par cik mazais guļ braucam uz mājām bez pastaigas pa pilsētu. Pilsētiņa šķiet jauka, bet vakar izstaigājot Füssen liekas līdzīga. Piedod, pilsēta!
Vakars beidzot mājās uz terases – var mazliet pasauļoties! Žēl, ka rīt jau jādodās projām – te jūtamies vienkārši lieliski! Rīt atkal uz Austriju uz citām mājām!  

Dēliem jautrība: katram sava, savam vecumam atbilstoša. Mazākajam pilns eksemplārs ar jaunām rotaļlietām tiek nestas un nestas.
Lielais dēls tiek uzaicināts spēlēties ar apkaimes bērniem futbolu & co! Valodas barjera mazliet traucē, bet bērnu valodu jau saprot visās valstīs! Bērni starp māju pagalmiem skrien ņigu un ņegu, jo iekšējās sētas īsti nepastāv! Un mūsu māsiņas ir tiešām lieliskas, vakarā tiek arī sapostas vietējam bavāriešu vakaram! Mazās ienāk arī atrādīties – burvīgi!;)   

 Miers vecākiem un jauki ir justies mazliet kā savējiem!;) Perfekta LINDAS diena!
BAD BAYERSOIEN pilsētiņu mūsu dzīvošanai izvēlējos apskates reģionam pa vidu, lai katru dienu nav jābraukā n-tie kilometri: katrs apskates objekts tikai 30 km attālumā, Zugspitze ~ 50 km.
Ja vēlies, varu iedot apartamentu adresi – informācija maksā tikai 5 € ;))))
ZĪDAINIS perfektoo! Nav komentāru!
LINDERHOF pils bildes

  

   
    
  


One thought on “4.diena vārda dienā uz savu pili – Linderhof

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s