5.diena Partnach aiza un beidzot Zugspitze!

5.diena PARTNACHKLAMM – un beidzot ZUGSPITZE ~ 40 km līdz Garmish, vēl 70 km līdz naktsmītnei Austrijā.

Žēl mazliet braukt prom no mūsu foršajām Bavāriešu mājām! MĀJĪGI, MĀJĪGI, MĀJĪGI! Sakārtojam visu – kaut kā nemākam aizbraukt atstājot aiz sevis istabas kā pēc viesuļvētras! Nesaprotu cilvēkus, kas garajos lidojumos un arī kinoteātrī pēc seansa 2 stundās ir ap sevi izaudzējuši nomesto sūdu čupiņas! Viss, kas bijis iedots ir zemē!

Bet ne par to;) bērni vēl izspēlējās un izšūpojās ar bavāriešu meitenēm un laiks doties mums tālāk.

PARTNACHKLAMM – Partnach aiza. Navigācija nosaukumu neatrod, adreses nav, tad nu braucam uz Garmisch-Partenkirchen pusi. Kaut kur jau jābūt norādēm! Tiekam jau līdz Garmisch pilsētai, kur attiet arī vilciens uz Zugspitze! Tur arī iegūstam informāciju par aizu – izrādās sākums tepat pilsētā! Norādes vēl joprojām nav, laikam nav ienesīgs objekts!

Aiza sākas pie Olimpic stadiona Garmisch pilsētā (nevis pie Ice stadiona).

Par cik iepriekš lasīju, ka vēl būs 20 minūšu gājiens līdz aizai, izmantojam labierīcības. Dārgākā mazmājiņa ģimenei līdz šim, jo pie WC ir nolikts caurlaides aparāts – 2 par 1 cenu te netiks, jo vēl ir arī krāpnieku videonovērošana!;) Ko darīt, ja priekšā vēl gājiens!     

 20 minūšu gājiens un priekšā bezmaksas wc! Vienīgi sausā tualete, kurās mūsdienu bērni praktiski nevar ieiet – es vēl varu, ja aizturu elpu uz 10 minūtēm! Netālu atrodam kafejnīcu, kuras klienti var izmantot labierīcības. Dēls profesionāli izliekas par klientu – lieta darīta un 5 minūšu ekskursiju apraksts par tualetēm arī beidzies!!!;)  

2,5 km noieti līdz aizas ieejai un uzrodās arī biļešu kase! Iepriekš pat nebija nekur informācijas par biļetēm, jau nodomāju, ka dabas objekts apskatāms par brīvu;)  

AIZA dievīga! Jāiet pa šauru taku, kur var izmainīties labi ja divi cilvēki. Augstas klintis un lejā mutuļo upe. Tā upes skaņa – vienreizēja! Upe nesās vienkārši lejā!    
  
Taka brīžiem ieiet tumšos tuneļos, dažkārt ūdens tiek aiz krāgas, jo no mitrajām sienām pil ūdens un paskatoties augšā skats vienreizējs – tek ūdens, saule kaut kur iespīd aizā un izgaismo sienas. Koki saulē vienkārši mirdz! PASAKA!  

 
Turpceļā notiek visa fotogrāfēšanās, jo atpakaļceļā, nākot pa to pašu ceļu, pārsvarā viens aiz otra tikai lēnām gar malu kustās uz priekšu.    

Aiza ir aptuveni 800 metrus gara un izejot otrā pusē var doties vairākās pastaigu takās tālāk vai arī vienkārši atpūsties, paēst līdzpaņemtās sviestmaizes, pamērcēt kājas upē un čāpot atkal to pašu ceļu atpakaļ.

PIEZĪMES Kopā nogājām 7 km ~ 2,5 stundās, ieskaitot pikniku.

Apģērbs
: es zināju, ka jāiet ar normāliem apaviem, jo varbūt slidens! Tomēr gāju ar iešļūcenēm!;) Izskatījos diezgan nopietni apģērbusies – svārkos, vasaras krekliņā un kājās iešļūcenes!;) Tāda bija vēl viena māmiņa! Viena! ;)))

Visi pārējie kārtīgi apģērbušies, uzvilkuši vējjakas un kājās vislabākie pārgājienu zābaki + vēl daži pie ieejas uzģērba lietusmētelīšus!   

 Ja ir doma iet tikai aizas daļu, tad nu nekas tur tāds nav! Bērniem labāk botes drošībai, bet nu tās dažas aukstās piles, kas uzpil – mēs nenosalsim un neizkusīsim!;) Izejot arā no aizas atkal jau saulīte silda!

Daba ir varena un vienrēzēja – IESAKU! IESAKU! IESAKU!  

 

Cena par aizu: ģimenei ar vienu bērnu 10,50 EUR (vienam pieaugušajam 4 EUR)

Mašīnu stāvvieta
uz stundu maksā 0,50 EUR, vai 2,50 EUR uz dienu.

Next ZUGSPITZE! Augstākā Vācijas virsotne – 2962 metri! 

Bildes no pacēlāja, augšā tik migla

  
 O, jā un tā maksā 2+1 bērns tikai 114 EUR! Ilgi domāju vai vispār braukt kalnā, bet tā taču ir Zugspitze un atšķirībā no Hitlera ligzdas, tad šodien ir saulains laiks un varētu redzēt tālu, tālu! Manas skaistās iedomas un fantāzija iet soli priekšā!


LIELĀKĀ VILŠANĀS!
Kalna braucienā pavadījām aptuveni 4 stundas: 1 stundu braucām augšā, 2 stundas lejā + 1 stunda kalnā, kad pārsvarā stāvējām vilcienu/pacēlāja rindā;)   
Ko lai saka? Mums laikam neveicās ar kalniem, jo uz kalna kores bija uzsēdies mākonis un neredzejām ne Itāliju, Šveici, ne Austriju, tik vien pa vienu širbiņu redzējām vēl mazliet kaut kur tālāk!

Biļetes laikam tik dārgas, jo braucām un mainījām dažādus vilcienus un izmantojām 2 pacēlājus! Stāvais pacēlājs no Eibsee tiešām stāvs, bet nu pacēlājs mūsu Siguldas izmērā un izskatā!;)    

Cenas salīdzinājumam: mājupceļa lidmašīnas biļetes mums visiem četriem maksā 100 EUR un te viens kalns to pašu! Ja būtu to vērts maksātu atkal, bet, manuprāt, nav! Vismaz mums!

Patiesībā diezgan nesaprotams pasākums. Paiet laiks kamēr saproti, kur pirkt biļetes, kurp doties uz transportiem. Vīrs redz kalnā Austrijas karogu, nu labi redz, kas par to! ;) 
Par cik lejā gribējām nobraukt ar citu pacēlāju, gājām uz citu pusi. Labi, ka pirms kāpšanas pacēlājā noprasīju, vai dodamies pareizi! Kā tad! Jau viens solis un būtu nobraukuši lejā pa Austrijas puses kalna grēdu! 

Ko tad darītu? Mašīna mums atrodas Vācijā ~ 40 km attālumā? Būtu tik piedzīvojums!;) Lieki teikt, ka abas pacēlāju vietas atrodas aptuveni 50 metru attālumā starp mākoņu un miglas kafejnīcām.

Nebrauc lejā uz EHRWALD Austrijā, ja vien tas nav vajadzīgs!;)

Tā vien gribētos noslīcināt un apmazgāt biļetes!
Vai to vispār dara? JĀ! Zugspitze biļetes ir tik vērtīgas, ka var arī “apmazgāt”! Labs pirkums! Pasmējam, ka vismaz pabraucām ar vilcienu, kur ainavas tiešām skaistas! Un aizmirstam!   

PIEDZĪVOJUMA MEKLĒTĀJIEM – TREKINGISTIEM gan varētu būt paradīze, jo uzbraucot 2600 metru augstumā atlikušos ~ 350 metrus var iet augšā pats pa iezīmētu kalna kores taku. Gājiens apruveni ~ 1,5 stundu.

IETEIKUMS Pacēlāju vai vilcienu ņemt no Eibsee stacijas, būs īsāks ceļš vismaz atpakaļceļā. Cik izpratu, cena visam viena un tā pati! 
Pēdējie transporti lejā nāk ~ 16:00. Mūsu dienā bija izņēmums 18:00, bet nu jau uz plkst. 17:00 bija tāāāda rinda lejā gribētājos, ka stāvējām saspiesti tunelī un gaidījām nākamo vilcienu. 

Garais apģērbs OBLIGĀTS! Augšā augustā vien + 4 grādi!

Ja iespējams dodies turp darba dienā! + Jāapskatās vai no Austrijas puses nav lētāks pacēlājs!!! Būs man mājas darbs!

ZĪDAINIS paldies mazajam! Viņš tik koķetē ar citiem visur, kur vien mums jāuzgaida vai jāstāv mūžīgās rindās! Līdz ar to tiekam arī pie sēdēšanas, iepazīstamies ar apkārtējiem un vīram ir ko darīt – runāties un izzināt vietējos, kamēr stāvam dīkstāvē! 
Es esmu noslēgtāka-vērotāja!;)

Gan aizā, gan Zugspitzē devāmies ar BabyBjorn somu. Ratiņus arī nevienus pa ceļam šodien neredzējām!

NAKTSMĪTNE
Austrijā. Jaunas mājas uz 2 naktīm! Atrodamies kalnā ar skaistu ainavu uz ciematiem! Aiz kalna jau slavenais Serfaus-Fiss-Ladis kūrorts.
Ieradāmies visai vēlu dēļ tikšanas jezgas lejā no Zugspitze un labi, ka iepirkām pārtiku 2 dienām, jo rīt veikali slēgti + nav jābrauc pa serpentīna ceļu šurpu turpu pēc piena vai vīna!;) 
Apartamenti mājīgi un vēl plašāki, bet man tāāā pietrūkst lielie skatlogu logi! Tomēr skats vienreizējs – ciematiņi un serpentīnu ceļi! 
Esam 1450 metru augstumā Jerzens ciematā.      

  


One thought on “5.diena Partnach aiza un beidzot Zugspitze!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s