3.diena Disneja pils

3.diena NEUSCHWANSTEIN – FÜSSEN ~ 35 km attālumā no mājasRīts apmācies un atkal jau pulkstenis 07:00. Izgulēties atvaļinājumā ar bērniem mission impossible;) gan jau pēc gadiem!
Skats no gultas dievīgs – hortenzijas un kalni ;)  

Tālumā laikam Zugspitze – augstākā Vācijas virsotne, kur varbūt būsim pēc pāris dienām – domas vēl dalās, jo jāskatās laika apstākļi + visai ģimenei brauciens kalnā maksātu ap 100 EUR un ar mazu bērnu droši vien mēs tur nestaigātu n-tās takas visu dienu!

Šodien BEIDZOT jādodas ekskursijā uz vietējo konditoreju. Vakardien baudījām ābolu kūku pie Hitlera, kuru redzējām arī pēc tam veikalā pie saldētajām kūkām!;)
Pēc nesteidzīgām brokastīm izčammājamies tikai 11:00. Diena jau praktiski pusē, bet, manuprāt, šis ceļojums ir ideāls – bez steigas! bez diža plāna!
NEUSCHWANSTEIN Dodamies uz Disneja pils prototipu! Braucam un tālumā jau redzam pili! Mazliet patīkams satraukums, jo pili esmu redzējusi tik daudz reižu, bet tikai bildēs!  

Ceļš un ciematiņš pils pakājē vienkārši mudž no cilvēkiem un mašīnām! Rodas jau doma laisties lapās, jo tādas vietas man vienkārši rada nepatiku – kas par daudz, tas par daudz!

Plāns B – autostāvieta maksā 6 EUR, bet mums nav ne jausmas, cik ilgi te būsim. Tāpēc novietojam mašīnu mazliet ārpus pilsētiņas ceļa malā kā citi + nepērkam biļetes uz pili, lai arī bērniem bez maksas, bet gatavojamies lielam kāpienam un skatīsimies, cik tālu tiksim!

Ceļš stāvs! 2500 m garš un pa ceļam jau kāds čīkst, bet ne mazais – tas laimīgi sēž ratiņos! 

Ne velti esam vasarā gājuši uz sportu, jo bez liekas aizdusas un ašā tempā esam augšā! Juhūū!!!

Ceļš skaists: līkumots meža ceļš uz augšu vien, pa ceļam cilvēki tiek vizināti augšup zirga pajūgos. Skaisti, bet Gucci Mucci smarža virmo gaisā un vēl jāuzmanās no iekāpšanas zirgābolos!

Esam augšā! Pils pagalmā var ieiet bez biļetes un apskatīt iekšējās ēkas. Teikšu godīgi – neesmu pils cilvēks! Laikam pietiek ar Ermitāžu un Rundāles pili, vairāk patīk apkārtne un arī te – var lūkoties tālumā no kalna.
3.diena un atkal satiekam vienu latviešu ģimeni. Leiši un igauņi vēl nav manīti. No Lielās Tēvijas tauta arī ir ļoti maz un īpaši neizceļas – pavisam klusi! (Laikam visi ir Turcijas kūrortos) Kā jau Cēsīs, arī te vairumā zinātkārie tūristi no Ķīnas. Tie laikam brauc Vācijas romantisko ceļu, jo pat uz ceļa zīmēm tulkojums ir ķīniešu valodā, bet ne uz alpu ceļa zīmēm. Laikam tūrisma izstādēs reklamē romantisko Vāciju, jo Hitlera ligzdā tos arī nemanījām!  

Dēls tik noprasa, kāpēc Latvijā nav tik daudz tūristu! Nekas, visi apmeklēs lielās valstis: Vāciju, Franciju, Angliju un tad dosies uz šarmantajām Baltijas valstīm!

2 stundas paiet bez pils iekšpuses apmeklējuma. Ja brauc ar maziem bērniem, tad labāk doties ar ratiņiem vai ar zirga pajūgu augšā, jo nest bērnu būs ļoti grūti!
Izmantojam mazā diendusu pusdienām! Lai pačuč ilgāk un vēlāk labs garastāvoklis!;)
Beidzot nobaudam tradicionālo bavāriešu kliņģeri – Pretzel! Ko lai saka, mazliet ar sāli izcepta mīkla. Sajūsmas vārdus nerakstīšu, bet ir nobaudīts!  

Ja jau esam blakus, aizbrauksim uz Füssen pilsētiņu pastaigāties – 6 km! Linderhof pili atstāsim rīt un cerams, ka nelīs!

FÜSSEN tiešām jauka bavāriešu vecpilsēta ar pili kalna galā. Izstaigājamies līdz pils laukumam kalnā, nopērkam Schneeballen bumbiņas. (Kas saprot vāciski var izlasīt, bet laikam recepte ir jau 400 gadus veca…)
Skatlogā tās izskatījas tik garšīgas un varenas, ka nobaudīsim tepat pie vecpilsētas strūklakas. 

Mazliet vīlos, jo likās, ka tās būs mīkstas, bet izrādās, ka tie ir kā mūsu “žagariņi” tikai salikti pa kārtiņai bumbās, kas jūk un drūp! Atstāsim to ēšanu mājās pie tējas, tā vietā nopērkam gelato – itāļu saldējumu;))) Saldumi šodien iet uz urrā!

Veikalos starp St.Oliver brendiem, smaržu veikaliem var nopirkt arī bavāriešu tērpu jaunāko kolekciju;) Latvijā kā ir viens tautastērps, tā īsti nemaz nav jaunākā kolekcija katru sezonu! Tomēr te tas viss iederās, bet vīriešu ancuks nemaz nav tik lēts, cena sākot no 199 EUR! Lederhosen bikses ir no ādas un tādos ikdienā vīriešus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem!
Jau vakars un jādodas mājās!
Kirbīši uz ceļa ar skatu uz pili. Laikam saimniecībās tie ir pa daudz, jo stāv salikti ceļa malās un katrs godīgi var atstāt monētiņas par savu pirkumu. Cik ilgi tādi stāvētu Latvijā bez pieskatīšanas?
ZĪDAINIS ceļot ar mazo likās, ka būs grūtāk! Tfu, tfu, tfu! Pārsvarā mazais pat neguļ, bet ar interesi skatās apkārt. Bet mums tā ir parasti kā cilvēkos tā perfekts bērns!
Mašīnas komplektiņš – rozīnes un bērnu cepumi. Ar tiem var izvilkt dažus kilometrus, kad braukšana jau ir apnikusi, parasti uz vakara pusi un arī mēs nesmādējam cepumus!;)  

Var likties, ka neko neapskatam, jo esam dienā tikai 1-2 vietās, bet ir labi! Lēnām un bez steigas!
Füssen bildes zemāk

  

    
    
    
    
   


One thought on “3.diena Disneja pils

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s