2.diena Hi, Hitler un Alpenstraße

2.diena ANGER – ĒRGĻA LIGZDA RAMSAU – BAD TÖLZ – BAD BAYERSONRīts! Iecerētā saullēkta kalnos nav, bet kas par to! Noskaņojumu tas nevar sabojāt! NEVAR!
Pamostamies ar govju iešanu ganībās gar mūsu māju – izskrienam ar mazo puspliki uz terases un noskatāmies govju parādē! Pulkstens 7:00 – labrīt;) Varam jau vēl gulēt, bet viens žiperis jau uzlādējās ap mums!
Dzestrs rīts, kafija uz terases un plāns rodas – apmeklēsim Hitlera māju. Kartes nav jau otro dienu, kas par to – ir piedzīvojums! Navigācija neskaitās, man patīk bakstīt ar pirkstu kartēs!
  
Info centrā ieguvām lieliskas kartes un vācu alpenstraße bukletu. Papīram ir cita vērtība kā vienmēr lasot grāmatu vai žurnālu!

Alpenstraße ceļš jau zināms 136 gadus, mēs neko neesam nemaz nokavējuši!;)

Laiks apmācies, līst lietus un arī info centrā saka, ka apmeklējumam pie Hitlera nav īstā diena. Kas par to!;)
  
Ērgļa ligzda – Nestle eagle’s house Pie Hitlera nav nemaz tik viegli tikt! Bizness vai rūpes par cilvēkiem, jo kalnā augšā ved tikai viens ceļš un tur brauc tikai viens autobuss! Bez speciālā autobusa neiztikt, jo 7 km stāvā serpentīnu ceļā mums neuziet un neviens pat neiedomājās to darīt! Visur, kur mēs dodamies par mūsu ģimeni jāmaksā ~ 33 EUR.

Ceļš ir šaurs, stāvs un simtiem līkumu! Laikam lielākā atrakcija visā pasākumā ir dažādie transporti – autobuss uzved līdz vienam punktam, tad izziet caur mitru tuneli ~ 40 metrus garu un tad ar apzeltītu & spoguļiem izklātu liftu uzved 124 metrus kalnā.

Tādu pašu ceļu izmantoja arī Hitlers. Mazliet jau tāda dīvaina sajūta atrasties vienos tuneļos, liftos un mājā kā visuvarenais fīrers!

Laiks mūs nelutina! 200 km tālumā neredzam ne ezerus, ne citus kalnus – neko! Labi, ja 5-10 metrus uz priekšu kaut ko redzam! Migla un lietus, kas vēl var notikties te! 
Protams, no vīra puses tiek atgādināts vai pārmests, ka līdzi nav ne lietussargi, ne lietus mētelīši, kas būtu ielikti JA-NU-KAS SOMĀ!;) Nopērkam mazos Hitlera lietusargus, tikai par 7 EUR katru, bet nu mazajam tas nepieciešams, jo dažbrīd līst ne pajokam!

Vīram ir maza vilšanās, ka nav vairāk vēstures atspoguļojuma! Jo kalna virsotnē ir tikai māja, kurā ir restorāns un VISS! 

Nemanot pagāja augšā/lejā ~ 3 stundas!

Vispār par Hitlera māju! To Hitleram uzdāvināja partijas biedri 50.dzimšanas dienā 1938.gadā, lai turp vestu reprezentatīvus viesus, kur dižoties! Klintis izcirta, ceļu sataisīja un māju uzcēla 13 mēnešos – vai tiešām viņš neko nezināja par dāvanu, kad lejā ciematā notika karš!? Bail pat iedomāties, kādi pasaules plāni tur tika kalti!
Alpu ceļu mazliet novirzam pa savam, jo jātiek vēl šodien uz Garmisch-Partenkirchen pusi, bet alpu ceļā vien 30 km jābrauc 50 minūtes! Vienīgi caurbraucot iebraucam mūsu puzzles pilsētiņā, kas ir maza vilšanās, bet izdarījām, ko vēlējāmies;)
180 km ~ 3 stundas. Pa ceļam mēs trīs nolūztam, bet vīrs pie stūres uztur sarunu ar navigāciju puisi.
Parasti es sastādu vīram kompāniju, bet šoreiz ļāvos lūzienam, laikam ainava pa 2 dienām jau ir kļuvusi pierasta – kalni, perfekti nopļautie lauki un vienādās bavāriešu mājas – atšķiras mazliet tikai sienu un puķu krāsas;)

pl. 17:30 visi Bad Tolz pilsētiņā pēc darba dodas uz benzīntanku-rindas nav lielas, bet tik lēēēnas. Pat benzīntankos “smaržo” pēc Alpu govīm:), vai arī mums jau drēbes savilkušās!
NAKTSMĪTNE mūsu mājas uz 3 naktīm ir vienkārši superīgas, 1/2 no mājas ar neatkarīgu ieeju… – mājīgas, bavāriešu stilā, bet tajā pašā laikā modernas ar tāādu terasi! Es te varētu dzīvot!
Saimnieki ir lieliski! Varam beidzot parunāties angliski ar vietējiem un mūsu mazās saimnieces bavāriešu tērpos Terēza un Džozefīne parūpējas par jaunāko – atnes savas rotaļlietas!

Saimnieki sarūpējuši tūristu kartes un vēl arī reģiona autostāvvietu karti. Tagad varam novietot mašīnu uz ielas bezmaksas!

4* apartamenti, kur laikam esam pirmie ne-vācu viesi, jo viesu grāmatā visas pateicības ir vāciski. Jāatstāj labs priekšstats par latviešiem;) 

Te ir kā īstā viesnīcā, pat konfektītes uz spilvena, welcome drinki ledusskapī katrai gaumei – ūdens, sula un alus no vietējās, mazās alus darītavas! LIKE! LIKE! LIKE! Prieks par manu atradumu!

ZĪDAINIS mazais ir super, vai arī mums paveicās ar viņa režīma laikiem! Hitlera valstībā izmantojām BabyBjorn somu – paldies Agnesei un pat nejutām, ka esam kopā ar zīdaini! 

Vienīgi vēlētos mājīgāk nomainīt pamperi, jo mašīnā nav diez ko ērti ne viņam, ne man + neesam pieraduši izmantot mitrās salvetes.

Naktsmītnē mums beidzot ir zīdaiņa gultiņa un barošanas krēsliņš! Vienīgās bažas par sosi, ko mājās praktiski devām tik uz nakti – te tas iet uz urrā mašīnā!

Vācieši un Hitlers lieta par ko vācieši nemīl runāt! Pat mūsu jaunie saimnieki, tik nogroza galvu un atsakās diskutēt! Vācieši vēlas distancēties no Hitlera, kurš bija vācietis, lai par visiem vāciešiem nedomā slikti. Tomēr no vēstures neizbēgt!
Jau otro dienu vīrs rūpējās gan par brokastīm, gan pa vakariņām! Tas mums ceļojumos ir vienkārši perfekti iegājies!;) PALDIES!
 
    

  

    
    
    
   

   
    
 


One thought on “2.diena Hi, Hitler un Alpenstraße

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s