1.diena -19 stundu piedzīvojumi

1.diena Minhene – Chiemsee – Königsee – Zalcburga
Tikt ātri prom no lidostas un maģistrālēm, tik uz kalniem, kalniem vien! Vācijā pat braucot pa maģistrāli ir lieliskas lauku un kalnu ainavas!Chiemsee ezeru īsti neapskatam, jo mazais tikko aizmidzis, tad nu braucam līdz Königsee!

Königsee – miers un klusums! Izbraucam ar laivu 200 m dziļajā ezerā uz St. Bartalome. Laiks nav daudz, jo pēdējā laiva attiet jau pēc 1,5 stundas. Izbaudām pikniku zaļajā zālē, kad bērni var atpūsties kā nu kurš: viens skraida un mērcē kājas ezerā, otrs laimīgs rāpo pa zālīti un ēd – to viņš var darīt visu laiku!
   
 Jau lidostā nepamet sajūta, ka daudzi cilvēki ir kaut kur redzēti, te atkal tas pats – varbūt visi viņi ir iekadrējušies vācu romantiskajās filmās! Viens vīrietis tiešām atgādina vienu aktieri! Kā tad? Tikai viņš ir latvietis un arī es viņam liekos pazīstama!;))) Vārds pa vārdam un izrādās viņš parasti ceļo ar mūsu aģentūru tālajos ceļojumos! Cik maza pasaule – sveiciens Jēkaba Ceļojumiem!:) 

Apmaināmies ieteicamām apskatu vietām un saprotu, ka bēgot no dikti tūristiskām vietām, esmu laupījusi vīram ļoti interesantu objektu – Ērgļa ligzdu / Hitlera māju kalnos. Ko darīt? Piedod! 

Varētu māju apskatīt no rīta, bet prognozē sliktu laiku un skati no kalniem nebūtu tie!

Maza atpūta + naktsmītnes pārbaude pirms vakara izbraukuma uz Zalcburgu. Būtu grēks to neapskatīt, ja tā ir tikai 25 km attālumā! 
Aidāāā Uz Austriju! Iebraucam pilsētā un pa ielām staigā saposušās dāmas vakarkleitās – skaisti! Mocarta pilsētas dāmas padarīja ielas tik svinīgas un greznas! Opera vasaras naktī un vakarkleitas!
Plāns nav nekāds! Pat nav ne jausmas, ko skatīt! Pastaigājāmies pa vecpilsētu vai centru – vismaz pēc gājēju ielām tā nopratām! Pilsēta apbūra ar mazajām ieliņām, izgaismotiem Gucci Mucci, Mont Blanc skatlogiem un tad pavēras laukums: skan opera un rāda tiešraidi no operas uz lielā TV ekrāna, kuru skatās zalcburgieši pie klātiem galdiem, sēž uz plediem vai vienkārši uz zemes laukuma vidū! un mēs baudam līdzi + mani vīrieši seko līdzi divu sirmu kungu saspēlei šahā! Noskaņa burvīga! Es iemīlējos Zalcburgā!

 

19 stundas ar lidojumu, piedzīvojumiem un lielisku vakara noskaņu pirmai ceļojuma dienai gana gan man, gan maniem jau aizmigušajiem ceļabiedriem!;)

NAKTSMĪTNE Mazs ciematiņš, bavāriešu mājas pie mājas, kaut kur ir jābūt arī mūsu gultām uz 1 nakti! 
Sagaida kundze gados, runājam visi vāciski. Proti, viņa runā, rāda un mēs iebilstam pa vārdam, kurus esam dzirdējuši skolā pirms dažiem padsmit gadu! ;)))

Apartamenti lieliski: vācu kārtība, 2 istabas ar virtuvi un vannas istabu! Un terase pa visu otro stāvu un vēl ap stūri, skats lielisks un arī smarža – svaigu alpu govju pļeku smārds! Sākam jau pierast, jo tāda svaiga smarža ir daudzās vietās, kur apstājamies! Kāpēc “Milkas” reklāmā to nejūt!;)

ZĪDAINIS pierastais dienas režīms nav, bet visu dienu izturas burvīgi ar dažiem izņēmumiem mašīnā. Pašreiz uz to iedarbojās mūsu koris un dziesma: Ballējam neguļam! Uz dažiem kilometriem ir miers!
Labi, ka rati ir līdzi, ne vasaras, bet mūsu visurgājēji, kur var arī pagulēt, kad mēs atkal kaut kur dodamies!

     
    
    
 


One thought on “1.diena -19 stundu piedzīvojumi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s