Easy LAZANJAS recepte

Es ♥ itāļu ēdienus! Pasta ar jūras veltēm, ravioli, spageti, pasta carbonara…Es dievinu visu makaronveidīgo un visu itālisko! Tiešām visu! Ja man atļautu – ģimenes ceļojums visu laiku būtu uz Itāliju, bet diemžēl arī vīrs prot izteikties un Itālijai uz brīdi pielikts trekns BASTA! Cik varot!
Bet tur var apskatīt katru nostūri, sākot ar Gardas ezeriem, kalniem, Toskānu, Amalfi piekrasti, Sicīliju….par ēdienu, par ēdienu…

Lasagna – ēdiens, kurš latviski, manuprāt, vienkārši neizskatās – lazaņa, lazanja, labāk tomēr lasagna. Italiano baby!
Lazanja vienmēr likusies tik sarežģīta, jo draugi lazanjas plāksnes uzvārīja katru atsevišķi, lai nesaliptu un pēc tam izkārtoja ārā atseviški, lai atdzistu..riktīga ķēpa!
Bija jāpaiet daudziem gadiem, lai beidzot es sadūšotos pagatavot lazanju!
Recepte tika meklēta ļoti ilgi, jo visas receptes ar biezpienu man uzdzina šermuļus – makaroni, biezpiens un maltā gaļa. Kas tur neiederās – BIEZPIENS!!!

Recepti meklēju un meklēju, kamēr paliku pie tās pašas biezpienveidīgās lazanjas un bez lazanjas plākšņu iepriekš uzvārīšanas! Easy ēdiens vakariņām, brīvdienām vai viesībām ar draugiem! Trust me!

*recepte 20 cm x 30 cm lielam cepamtraukam

LAZANJAS RECEPTE gatavošana 35 minūtes, cepšana 40 minūtes
12 lazanjas plāksnītes (4 x 3 kārtas)
700-800 g maltā gaļa
1-2 sīpoli
600-800 g sasmalcināti & nomizoti tomāti (bundžā)
2 mozzarellas
1 biezpiena paciņa
500 g rīvēts siers
100 g parmazāna siers
garšaugi pēc izvēles – pētersīļi, dilles…
garšvielas sāls, pipari

IETEIKUMI tomātu mērci var pagatavot arī paši, bet, ja vakariņas vēlas ēst visai drīz, tad iesaku nopirkt nomizotus & veselus tomātus bundžā, kurus pēc tam sablenderē (var arī nopirkt bundžā nomizotus un sasmalcinātus tomātus, bet dažkārt tur iekšā ir dikti šķidra tomātu “zupiņa”! – par šķidru!)
Ja nav parmazāns var arī iztikt, jo siers būs gana diezgan; receptē iesaka pētersīļus, bet man tie no bērnībās neiet pie dūšas un asociējas tikai ar garnējumu – liku dilles. Var nelikt arī neko un beigu beigās, neko neliekot, arī sanāks attāla līdzība lasanjai vai tikai makaroni ar malto gaļu!;)


KAS JĀDARA? Cepamtraukā apakšā ielej mazliet sakapāto tomātu šķidrumu, lai pārklātos viena lazanjas kārta (4 plāksnes).
2.kārta Uz pannas apcep sīpolus un malto gaļu, nolej lieko šķidrumu (es kā sliņķe to nedaru, bet tomēr iesaku:) un pievieno visu tomātu masu, pasautējas viss kopā ~ 5 minūtes.
3.kārta sajauc kopā atsevišķā bļodā biezpienu, mozzarellas un rīvēto sieru (daļu rīvētā siera atliek malā, ko beigās uzliek lasanjas virskārtai); pievieno garšaugus un garšvielas.
Masa ir pasausa, bet cepjoties viss sakusīs un būs gardi! Kārtām masu liek pa piciņām, uzsmērēt nav iespējams.

visu liek kopā – 1.kārta 4 lazanjas plāksnes -> 2.kārta maltā gaļa -> 3.kārta biezpiena masa x 3 kārtas + virspusē atliktais rīvētais siers

CEPŠANA cepamtrauku pārklāj ar folliju, cep 175 grādos kopā 40 minūtes, pēdējās 10 minūtēs noņem folliju.

REZUMĒ gardum gards Garfīlda ēdiens bērniem, ģimenei un draugiem! Pašai pilnībai pietrūkst tikai pašgatavotas lasanjas plāksnes! Kā saka gudri cilvēki – vēl ir kur tiekties!:)

Lai jaukas italiano vakariņas!

—> atzīmē sev recepti zemāk pinterestā, lai atcerētos izmēģināt (pin it)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s