PANKŪKU KŪKA – best of best!

Viss ģeniālais ir ūber vienkāršs un bezgalīgi garšīgs! Kur es biju ātrāk!?

Perfekta kūka svētkos, svētdienā vai jebkurā dienā! Svētku nekad nevar būt par daudz! To var pagatavot jebkurš, kas kaut reizi ir stāvējis pie plīts!

NB! Kūkai nepieciešamas ļoti labas špaktelēšanas iemaņas, citādi iznāks Pizas tornis vai kurmja rakumi! Labi, ka protu špaktelēt!

Zemenes. Jūlijs. Dzimšanas diena. Pārsteigumi. Un tā trauslā saviļņojuma sajūta, ka šodien ir mana diena! Nē, man nav dzimšanas diena!;)

Svētku diena jubilāram nav iedomājama bez zemeņu kūkas, kas vienmēr tika cepta bērnībā! Svētki jau vairs netiek svinēti ar gadiem, bet es spītējos un katru gadu cenšos vīram uzburt svētku, māju un varbūt pat bērnību atmiņu sajūtas.

Vairākas dienas meklēju Pinterestā zemeņu kūku receptes, bet nevarēju atrast atbilstošu savam kulināru spēkam! Vienu izmēģināju brīvdienās, bet kaut kā nav atrādāma, lai arī pazuda vienā acumirklī!

DŽINGS! Pankūku kūka ar zemenēm! Atcerējos savu bērnību, kad māsīca tādu cepa kā jau laikos, kad nekas nebija, bet ne no kā tika uzburts kaut kas garšīgs!
Zvans “draugam”! Vienīgi māsīca vairs jau nevarēja atcerēties recepti kā pati taisījusi, jo kā minimums kādi 20 gadi aizskrējuši! Tomēr liekas, ka viena kārta bija ievārījums, otra kārta skābais krējums.

Es tomēr vēlējos ko svētkos saldāku un paliku pie tradicionālām vērtībām – putukrējuma un zemenēm!

Man patīk sarīkot pārsteigumus saviem mīļajiem! Varbūt tas ir bērnišķīgi, bet redzēt citos cilvēkos sajūsmu, ka par viņu – tieši par viņu ir padomāts! Dievīga sajūta!
Šoreiz ceļojām ar kūku pie vīra uz darbu. Nē, neierados birojā ar kūku un abiem bērniem rokās, zinu, ka tas varētu viņam nepatikt, tad nu izmantojām apsardzes palīdzību un izvilinājām viņu laukā!
Pārsteigums izdevās un lielisks īsais pikniks pie dabas arī! Izrādās pikniku var sarīkot jebkur arī svešā pilsētā kādā mājas pagalmā!:)
Gandarījuma sajūta visai dienai un nedēļai garantēta gan man, gan bērniem!

PANKŪKU KŪKA / gatavošanas laiks 1 – 1,5 h ar 2 piegājieniem

Mīkla: pankūku mīklu miksēju uz sajūtām – 3 olas, piens, cukurs un milti + pieliku šķipsniņu kanēļa. Pankūkas izcepu jau iepriekšējā vakarā, tikai tad nākas tās noslēpt!
No ~ 1 litra mīklas iznāca 14 pankūkas + viena pazuda, netiekot līdz šķīvim.

Pildījums:
1 kārta saspaidītas zemenes ar cukuru
2 kārta putukrējums ar biezpienu – sakults biezāks, lai stingrāk turās un netek + kādā kārtā ieliku arī mellenes.
*izmantoju 500 g saldo krējumu, cukuru uz sajūtām un 1 biezpiena paciņu.

REZUMĒ no sākuma gribēju sagatavot visu iepriekšējā vakarā, lai viss sasūcas kopā, bet pietrūka laiks. Kaut kas tomēr dzīvē notiek uz labu!
Nākošajā rītā sašpaktelēju visas 14 kārtas pamīšus un ļāvu kūkai mazliet atpūsties, bet ne vairāk par 2 -3 stundām! Ledusskapī neliku!

REZULTĀTS kūka bija tik svaiga un garšīga! Putukrējuma un biezpiena kārta dievīga, jo vēl bija kā kūkas kārta nevis sasūkusies un saplakusi!
*mājinieku atsauksmes: necerēti labs rezultāts, garšo kā kūka nevis pankūkas!

Brīvdienās jau nagi niez atkal uzcept pankūku kūku! Tā garša kā bērnībā, nu vismaz kā manā!;)

—> atzīmē sev recepti zemāk pinterestā, lai atcerētos izmēģināt (pin it)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s