9.diena EUROPA-PARK atrakciju parks

9.diena EUROPA PARK atrakciju parks – attālums 35 kilometri.

Īpaša diena vienam bērnam – dzimšanas dienas pārsteigums un dāvana. Pirmo reizi bērns dosies uz lielo atrakciju parku – EUROPA-PARK pie Rust!

Mārtiņš Sirmais manā virtuvē cepa autentisko Švarcvaldes ķiršu kūku “Kulta ēdienos”, bet es šoreiz pagatavoju mazliet piezemētāku kūku!;)9 GADI! Cerams šo dienu tiešām atcerēsies, jo ļoti mazu bērnu uz parku, manuprāt, nav jēgas vest!
Neatcerēsies un daudzas atrakcijas iespējamas vien no 120 cm garuma! Bet visi lielie amerikānu kalniņi tikai no 140 cm garuma! Ja ģimenē ir bērni ar auguma atšķirībām, tad padomā, kad doties, jo viens bērns tiktu uz atrakciju, bet otram var birt lielas asaras!

Tas nav mūsu gadījums, jo viengadniekam kalniņi neinteresē vispār!;) Protams, mazais viengadnieks neko neatcerēsies, bet šodien ir lielā brāļa diena!

Es tiešām baidos no lielajiem amerikāņu kalniņiem! Vienreiz komandējumā biju Port Aventura parkā, Spānijā. Mūs tur aizveda uz 6 stundām – super parks! Pirmā doma, ko mēs tur tik ilgi darīsim! Tomēr stundas vienkārši kaut kur aizskrēja!;)
JĀ! Nebraucu ar lielajiem amerikāņu kalniņiem – esmu baidule!;) KLIEDZU vājprātīgi jau lēzenākos!

EUROPA-PARK ooo kamēr aprodi ar visu! Lai arī cilvēku daudz, bet ~ 150 futbolu laukumu teritorijā cilvēku masu nemaz nejūt!

SĀKAM! Piekritu nobraukt pa vienu amerikāņu kalniņu – mazāko. Rindā jāstāv nieka 45 minūtes!
RODAS PLĀNS! Liekam tētim ar mazo iet rindā uz nākamo atrakciju! Pienāk sms! ooo tur jāgaida TIKAI 75 minūtes rindā;) Ietaupot laiku, stāvam abās rindās un pēc šīs iesim uzreiz uz nākamo atrakciju!

Tālāk par vienu atrakciju plāns izgāzās, jo pie lielākajiem kalniņiem mani ar ratiņiem pat rindā nelaida! Laikam baidījās, ka viena trakā varētu nolaisties ar visiem ratiem! Kā tad, es tāpat ne par kādu naudu pa tiem lejā nebrauktu!

Ko tik nedarīsi bērnu labā! Ar vienu mums ir ieslēgts gaidīšanas režīms uz visu dienu, otrs pierunā nobraukt vēl pēc manām domām pa iespējami lielāko, bet vienkāršāko kalniņu! Lūdzās, lūdzās, ka grib arī ar mammu piedzīvojumu dzimšanas dienā!
Labs i! Dodamies uz Portugāles zemi un brauksim pa lielo šļakatu kalniņu. No malas liekas vismazāk bailīgākais, jo ir tikai viena augsta, stāva un gara sliede cauri ŪDENIM! 

Ja varētu izvēlēties, kur atrakciju laikā sēdēt, tad kur? Dēls grib sēdēt laivas priekšgalā un es piekrītu, jo domāju, ka tur mani vismazāk apšļakstīs, jo, ja sašķeļ laiva ūdeni – tad tas viss gāziens, loģiski domājot, tiek pārsvarā aiznests uz aizmuguri, vai ne?
Fizika nav mana stiprākā puse. Skolā pie skolotāja Stabiņa bija tikai divnieki un kādreiz paveicās arī, ja bija trijnieks! Esi žēlīga savās domās, atzīmes vēl pēc vecās 5 baļļu sistēmas un tad nebija visādi Zinoo un Zilie Brīnumi, kuri ierauj un aizrauj fizikā!

Iepriekš stāvot rindā un redzot cilvēkus pēc atrakcijas, tas ūdens viņiem bija knapi katram ticis klāt – kaut kur slapjas bikses, kāds slapjš plankums uz krekla. BET kāpēc es esmu slapja kā tikko no dušas iznākusi līdz pat apakšveļai + izskatos vienkārši lieliski kā slapjo T-kreklu konkursā, kad viss zem krekliņa ir vienkārši MAZLIET redzams!

Foto augstāk nelikšu, izskatos tiešām pēc izmirkušas žurkas!;) 

Ko dara dēls! Mammu, tas bija tik forši, braucam vēl un stāvam atkal 1 stundas garajā rindā! Nu NĒ! Pat neklausos viņa pierunāšanas taktikā, jo man ir tik auksti tikai mazliet ieejot ēnā, saulē gan + 30 grādi. Ātri steidzos pie vīra, lai mani nomaina!

PIETIEK! Es piekritu vienam braucienam un tagad izskatos kā slapja žurka, uz kuru visi apkārtējie rāda ar pirkstiem, jo ierauga savu likteni pēc brauciena + stāvajā kalniņa kritienā domāju, ka apstāsies sirds! Jo vienā brīdī tu pat nevari iekliegties – apkārt ir dažu sekunžu klusuma brīdis un pēc tam gan kliedzieni iet vaļā un visās valodās vienādi!

Dēlam tā ir foršākā dzimšanas diena! Parasti liekas, ka bērns nenovērtē sajūtu dāvanas, bet tikai tās, kuras var apčamdīt rokās! Dāvana ilga 10 stundas un viņš jutās vienkārši lieliski!
Kā, lai to pārspēj nākošgad! Dēls ilgi nedomā atbildi, gribot uz Brazīliju pie futbolista Neimāra! Kā tad, ko vēl ne!;)))
Dzimšanas dienā parks līdz 12 gadiem ir bezmaksas un iedot jubilārim dzimšanas dienas piespraudi. Pirms atrakcijas kāds darbinieks paspiež roku dēlam un no sākuma nesapratām iemeslu – tik pēc tam, kad jau tas notiek vairākas reizes saprotam, ka apsveic dzimšanas dienā! Dēls uzreiz sajūtas tik svarīgs un nozīmīgs! Staigā pa parku un ik pa laikam pieliek roku pie piespraudes;)

10 stundas parkā – mission completed! Vai tas ir iespējams – mierīgi!?;)

Eiropa Eiropā! Parks izveidots no Eiropas valstu prototipiem – Portugāle, Spānija, Skandināvija, Itālija, Francija, Grieķija…

Valstu noskaņas izveidotas perfekti – kanāli, mazu ciematiņu laukumi, ielas, tavernas un katrā sava mūzika. Esot Francijā tur arī tā sajutotos, skanot Edītei Piafai! mmmm..! 

Pašā vakarā daži vecāki izskatās tik sakumpuši un saguruši, ejot iepakaļ bērniem, kuri tik drasē uz nākamo atrakciju! Kad iet pastaigās, tad bērni knapi kust un rindās vispār nemīl stāvēt, te 1 stundas rinda ir tīrais nieks!
Cerams gaidīšanas pacietība būs iemācīta un 1 stundas gaidīšanas mēraukla būs amerikāņu kalniņi! Ja jau to varēju izstāvēt, tad viss cits ir nieks!

PIEZĪMES lielās gaidīšanas rindā 45-75 minūtes ir tikai uz lielajiem amerikāņu kalniņiem un ap 7 vakarā jau rindas gaidīšanas laiks sarūk līdz 10-15 minūtēm. 8 vakarā rindu praktiski nav! Tad visi vēl skrien un ķer iespējamo! Nobraucienu pēc nobrauciena!

IZMAKSAS
1 dienas biļete pieaugušajam 42,50 EUR
bērnam ap 37 EUR (dzimšanas dienā līdz 12 gadiem bezmaksas)
+ 5 EUR autostāvieta
+ var ienest parkā arī savu ēdamo un dzeramo, jo ir vairākas piknika vietas un, protams, ir neskaitāmas itāļu, zviedru, krievu, franču, angļu tematiskās kafejnīcas.

Vai būtu spēks doties 2 dienas pēc kārtas uz parku? Nezinu! Mums pietika viena pilna un piesātināta diena no rīta līdz vakaram!

ZĪDAINIS karstā dienā nekur bērnam nebūtu viegli, bet nu atradām vietas, kur viņš arī justos ērti un pat izbraucām vienu atrakciju!


Par zīdaiņiem padomāts! Zīdaiņu pārtīšanas vietas mājīgas – vairākas pamperu nomaiņu vietas, var uzsildīt pudelītes un mierīgi pabarot mazo.


4D kinoteātrī mazais gan nobijās, kad krēsls pēkšņi sagāzās, tad nācām ārā gaidīt lielo brāli.
Lielais dēls tiešām ir liels, palika viens, aiziet droši citās vieglākās atrakcijās! Prieks, bet, protams, vienmēr acu uzmanībā, lai arī tagad kinoteātrī, bet es sēžu uz kinoteātra trepēm un klausos Edīti Piafu!;)


SMĒĶĒŠANA mums ir tik stingri noteikumi smēšķēšanai publiskās vietās un varam aizrādīt, ja traucē! Tiešām apsveicami!
Te fraņči un vācieši tev apsēžas blakus un smēķē, neskatoties tas kādam traucē vai nē, vai blakus ir bērni vai nē!

Varu ieteikt tikai kaut reizi izbaudīt ar bērniem lielo atrakciju parku! Bērna prieks un sajūsma garantēta uz visu dienu!
Likās, ka šodien tiešām nebūs, ko rakstīt! Kas tur liels – atrakciju parks, bet arī man patika. Vairāk gan parka noskaņas, bērna iepriecināšana, cilvēku vērošana, bet ne tik daudz amerikāņu kalniņi!:)

NAKTSMĪTNE paldies Ineses kundzei par saldo dāvanu dēlam! “Pūres” trifeles Vācijā garšo vienkārši lieliski!  


One thought on “9.diena EUROPA-PARK atrakciju parks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s