Dzimšanas dienas kūka 1-gadniekam!

Kūka 1-gadnieka dzimšanas dienā bez cukura un olām!

Pirmā dzimšanas diena bērnam ir kaut kas īpašs! Mazie ir izauguši un neticas, ka pagājis jau 1 gads! Varētu skatīties un brīnīties kā no maza kunkulīša ir izaudzis viņš-mazais ar saviem smiekliem, zinātkāri, raksturu un nezin kāpēc mazliet atgādina kaķi, kas dara un iet, kur pašam tīk:), bet joprojām tik neaizsargāts lielajai pasaulei, kuram nepieciešama mūsu – vecāku aizsardzība, mīlestība, gādība un lutināšana! Kad vēl, ja ne bērnībā!

Labi! Būsim godīgi, pirmo jubileju mazie droši vien neatcerēsies, bet mēs, vecāki, mazajam vēlamies tikai to labāko, un uzburt skaistus svētkus! 

Kā ar kūku! Saviem bērniem dzimšanas dienas kūkas es cepu pati. Laikam to vēl nevaru sacīt, jo mazākam pirmā dzimšanas diena vēl tikai priekšā, bet ik mēneša saldumus apēd visi, izņemot “jubilāru”;)
50% no lielā brāļa kūkām neizskatījās ne pēc kā! Pirmās kūkas parasti taisīju no Selgas cepumiem, jo savus darinājumus taisīju telpiskus kā 3D, un viss cits man toreiz vēl nebija pa spēkam!;)
Bija jābūt Eifeļa tornim, bet izskatījās vairāk pēc Pizas torņa, jo cepumi izmirka un mākslinieciski sagāzās. Vēl mēģināju izcept mašīnu, bet to varēja atpazīt tikai tāpēc, ka bija zināms, ka būs mašīna!
Pats galvenais, ka viss tiek darīts no sirds – to bērni patiesi novērtē un cerams, izaugot lielam, atcerēsies un ilgosies pēc mammas Picasso kūkām;)

Nesen viena jaunā māmiņa izstāstīja, ka ārzemēs 1-gadnieka dzimšanas dienas svinībās bijusi sava kūka, ko var ēst arī bērns un viņa mazie draugi! Jauka ideja, kaut kas arī pašam jubilāram!

Meklēju un atradu! Pārsvarā visur ir līdzīgas receptes, bet krēmi-garnējumi ir variējami.
Mūsu puikam uz 10 mēnešu jubileju tapa dzimšanas dienas izmēģinājuma kūka, kuru var ēst jau šodien un tagad! Beidzot!;) RECEPTE MĪKLAI
4-5 banāni
4 ĒK auzu milti
4 ĒK pilngraudu kviešu milti
120 ml ābolu biezenis
3 TK kokosriekstu eļļas (izkususi)
3 TK vaniļas ekstrakts
1 TK cepamais pulveris
1 TK kanēlis

RECEPTE KRĒMAM
240 ml krēmsiers
120 ml ābolu biezenis
2 TK vaniļas ekstrakts

GATAVOŠANAS LAIKS ~ 2,5 stundas nekur nesteidzoties, ieskaitot ābola biezeņa sagatavošanu, mīklas sagatavošanu (30 minūtes), cepšanu, atdzišanu, krēma pildīšanu + mazuļa pieskatīšanu.
Liekas, ka gatavošanas laiks ir ilgs, bet tur vairāk ir gaidīšana – cepšana, atdzišana.

AIZVIETO un PRIEKŠDARBI
•auzu milti – var sablenderēt auzu pārslas, bet es pievienoju auzu klijas
•pilngraudu milti – pievienoju šoreiz griķu miltus
•kokosriekstu eļļa – pievienoju, jo bija mājās, bet domājams bez tās var iztikt
•krēmam pievienoju agaves sīrupu, jo naturālais krēmsiers likās paskābs, bet pēc sīrupa tik un tā tas palika paskābs! Varbūt vēl var pielikt klāt dateles un būtu saldāks vai citas vasaras ogas (vienīgi mazais jau nezina, ka tas ir pa skābu!;)

•ābolu biezenis – sagriež 1 palielu vai 2 mazus ābolus gabaliņos, katliņā aplej ar ūdeni un ļauj izsautēties uz lēnas uguns.

MĪKLAI – atsevišķā bļodā saspiež banānus (saspiedu ar dakšiņu, bet droši vien var arī sablenderēt ar rokas blenderi); atsevišķā bļodā sajauc miltus, cepamo pulveri un kanēli; pievieno miltiem saspiestos banānus, ābolu biezeni, kokosriekstu eļļu un vaniļas ekstraktu – visu sajauc kopā.

KRĒMAM – sajauc krēmsieru, ābolu biezeni un pievieno vaniļas ekstraktu.

Krēmu sapilda starp atdzisušām kārtām un visapkārt, un aidāā ledusskapī uz 1 nakti.
Var cept kūku kantainā formā un pēc tam sagriezt kūku kārtas.
Es izcepu 4 apaļas 9 cm diametra formiņas. Varbūt pietiek tikai ar 3 kārtām, jo piepildot 4 kārtas ar krēmu iznāca visai augsts tornis + mīkla vēl palika pāri un izcepu 4 mafinus, kurus jau notiesājām vakarā!

Krēms kā jau teicu mazliet skābens, bet mazais izlaizīja bļodu kā vislielāko gardumu.

CEPŠANA 15-20 minūtes (mafinus pacepu dažas minūtes ilgāk)

IETEIKUMS gatavot kūku vienu dienu iepriekš, lai krēms paspētu iesūkties, jo, pamatnes izcepoties, ir visai pacietas.

REZUMĒ šodien tiešām bērnam ir svētki – sava kūka!
Atļāvām pašam pat darboties ar kūku, bet nevēlējās – gan jau pēc 2 mēnešiem būs lielāka interese!
Vakardien likās, ka kūka izskatās pēc viena liela kumosa un būs riktīga mazuma piegarša, tomēr tā ir ļoti sātīga. Krēms kūkas kārtās nav īsti iesūcies kā cerēju, jo pamatnes ir visai stingras.
Lielākais pārsteigums – kūka ir garšīga, tā nav šķebinoši salda, bet vienkārša un garšīga. Zināju, ka bērns ēdīs jebko, ko piedāvāju. Vislielākās bažas bija par vīru, kas ir  lielākais ēdienu kritiķis mūsmājās, bet, kā par brīnumu vīrs atzina, ka tiešām var ēst. (tas nozīmē, ka ir labi, jo likās, ka pat nemēģinās pagaršot tādu brīnumu!:)


Vaniļas ekstraktu pirku eko veikalā! Cerams 60 ml pietiks daudzām kūkām, jo to redzu daudzās receptēs pēdējā laikā.
Eko veikali – tas jau ir atsevišķs stāsts! Uz tiem es eju, ja zinu, kas ir nepieciešams, jo citādi tur jūtos mazliet neomulīgi. Paši veikali nav pie vainas, bet es jūtos kā tāda nezinīte vai zilonis veikalā, kas tur neiederās! Apjūku eko veikalu klāstā no daudziem nezināmajiem nosaukumiem un tikpat gudra izeju ārā, paskatoties uz plauktiem!;)

Receptes mani izglīto visvairāk! Jo iepatīkoties receptei un, ja nevar iztikt bez sastāvdaļas – uzzinu par to un eju to medīt!


Lai izdodās neaizmirstami svētki! Lai bērns ir laimīgs savā 1.dzimšanas dienā!

—> atzīmē sev recepti zemāk pinterestā, ja vēlies izmēģināt (pin it)
 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s