#100 Eksperimenti Bērniem

Pēc iespējas ilgāk saglabāt to īpašo bērna pasauli, iztēli, dzirksti acīs par brīnumiem, kuriem mēs paši vairs neticām!

Bērni ir mūsu nākotne! Tā runā! Mūsu paaudze ir pēdējā, kas līdz vēlam vakaram dzīvojās ārā un gājām iekšā tikai tad, kad mamma jau 100-to reizi mūs pa logu sauca mājās; spēlējām kazakus un razboiņikus, klasītes, gumijas, klusos telefonus; kūlām olu dzeltenumus ar cukuru stundām ilgi; taisījām štābiņus; mežā varējām iztikt bez tualetes papīra; uz pušuma uzlikām ceļmalapu un aidā tālāk; varējām nobastot stundas vai izmainīt atzīmi dienasgrāmatā; braucām mašīnā bez auto sēdeklīšiem…

JĀ! Tagad ir citi laiki un mums vecākiem ar vien mazāk laika mūsu “nākotnei”, jo gribam savu laiku! Vieglāk bērnam iedot telefonu, planšeti, datoru, lai liek mūs mierā!
Neesmu izņēmums! Bet to visu esam samazinājuši līdz minimumam un ierobežojuši laiku!

Bērniem vēl ir iztēle un zinātkāre, tikai mums dažkārt jāpalīdz, jābūt kopā ar bērniem ne tikai domās, bet arī tagadnē – tagad un tūlīt beidz lasīt, ja bērns Tevi sauc! Ej;)

Mūsu lielajam dēlam (8 gadi) patīk kosmoss un visums, futbols, matemātika…!
Skatāmies ar interesi vienmēr Zilos Brīnumus. Kad bērns prasa man vai uztaisīsim šo eksperimentu, izmēģināsim šo un to….ko es daru!
Atbildu JĀ! Tikai vēlāk! Es visu laiku mānu bērnu un viņš tik ātri izaug, jo es ar savu VĒLĀK! domāju, ka es taču piekritu to darīt un cerams bērns aizmirsīs, ka viņš to gribēja un es būšu izsprukusi sveikā ar VĒLĀK!

Iesākt eksperimentu pēc eksperimenta, soli pēc soļa darīt to, ko bērns jau sen ir vēlējies un neteikt vēlāk, bet tiešām to realizēt!;)

Izskatās būs jautra, radoša un atklājumiem pilna vasara! Varbūt eksperimenti pat dažkārt nesanāks kā esam iedomājušies, bet tas pat nav galvenais, bet kopā būšanas laiks un domāt, analizēt, kas tomēr bija jādara citādāk! Attīstīt radošumu, domāšanu!

#100EksperimentiBerniem
Bez laika ierobežojuma! Izaicinājums līdz vasaras beigām, Ziemassvētkiem vai Lieldienām.
Eksperimentu filtrs: ne pārāk sarežģīti, bet radoši, interesanti vismaz mūsu dēlam, man un varbūt vēl kādam;)

p.s. Priecāšos, ja ieteiksi arī kādu eksperimentu un tas izies cauri mūsu filtram, vai dalīsies padomos, kur esam pieļāvuši kļūdu, ja nesanāk eksperiments:)


3 thoughts on “#100 Eksperimenti Bērniem

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s