Kā interesantāk ceļot ar bērnu?

Lieldienu 4-dienu ceļojumam pa Kurzemi viss izdarīts! Naktsmītnes atrastas un norezervētas, programma ar dažu kurzemnieku palīdzību izplānota, bet beigās, ieraugot laika prognozi, visu vēlējos tikai ATCELT! Kā jau pieklājīgais latvietis, man nepatīk melot un izdomāt attaisnojumu, lai atceltu nakstmītnes (liekas, ka mani pieķers melos un nepratīšu izlocīties + tūrisma profesionālim tā neklātos!)

Tapa PLĀNS B, lai lietus laikā izietu pastaigā (t.i: pieceltu savu dibuā no mīkstās viesnīcu gultas un izietu labprātīgi ārā lietus laikā!). Paņēmām līdzi visus mājās atrastos lietussargus un aidā! Kā zināms, ja lietussargi ir līdzi – lietus nebūs!

Sākotnēji viss ritēja raiti pēc plāna A, bet otrā dienā ieslēdzām plānu B un aizmirsām to izslēgt tāpat kā Endomondo arī saulainā laikā.

Galamērķis pa lielam bija apskatīt arī Liepāju, bet to laikam atstāsim atkal citai reizei! Tā mēs to daram jau 6 reizi (piedod pilsēta, kurā piedzimst vējš!)

Te citāds Spoku koks kā Liepājā, tikai bez “Līvu” dziesmām.
IMG_4522-0

Iesaku vienreiz kā kārtīgam ārzemju tūristam palikt Kuldīgā pa nakti! Nenožēloju nemaz! Mazpilsētās ir savs šarms – klusums, miers, nesteidzīgas vakariņas un vienas no labākajām pastām ar jūras veltēm – bija arī jūras veltes ne tikai pasta kā daudz kur citur!
IMG_4441-0


KAS IR PLĀNS “B”?

Citiem nekas daudz, bet dodoties brīvdienās vēlos iepriecināt ne tikai sevi, bet arī bērnu ar jautrām atmiņām par ģimenes izbraukumiem, nevis kārtējo redzēto baznīcu, pieminekli, 100-to pludmali un saulrietu, kas tik ļoti patīk mammai vai jeb ko citu, ko vēlas tikai vecāki + protams, savi prieciņi, bet galvenais arī ieslēgt bērnišķības rezīmu un nolaisties no savas pieaugušo latiņas;)

PLĀNS “B”
🎈 lielo burbuļu laišana
Redzēju TE raidījumā, ko ieteica Cēsu zinātnes centrs “Zinoo”.

RECEPTE burbuļiem (jānostāvas šķidrumam 1 dienu)
– 1 litrs ūdens
– 100 ml trauku mazgāšanas līdzeklis
– 25 ml glicerīns

Visu sagatavojām jau mājās, bet čiks vien bija! Laikam tomēr lētais mazgāšanas līdzeklis nav tam domāts, bet savējo līdzekli bija žēl likt iekšā! Žēl bija 100ml;)

🎏 atklāt pūķa laišanas sezonu
Bērns bija tik laimīgs, tas nekas, ka mamma slēpās kāpās, jo pūta tik sasodīti auksts ziemelis!
IMG_4534


nopirkt lielos makarūnus

Mission completed! Par Boulangerie makarooniem es sapņoju visu nedēļu, kā es ēdīšu, kādas garšas pagaršošu – ņama!
Man ar vienu lielo hamburgeru pietika pilnīgai svētlaimei, bet nu pat man tas bija par LIELU, ka nācās ēst vairākos piegājienos!
“Neesi bijis Liepājā, ja tos neesi nogaršojis!” Laikam tagad esmu bijusi Liepājā, ja vien arī neko neapskatīju:)
Processed with VSCOcam with g3 preset


geocatching jeb geokešings
– lieliska lieta, kuras doma radās naktī piems izbraukuma! Aplikācija tika ielādēta, bet sajēgas par to lietošanu nekāda, jo ar kompasu vienmēr esmu atradusies dažādos kontinentos! Bērnu tas tā aizrāva un padarīja brīvdienas par superīgām! Citādi 8-gadīgu bērnu ir jau grūtāk ieinteresēt iet vienkārši pastaigāties. Ies jau, bet ne ar tik ļoti lielu interesi!

Kā mums gāja? Pēc pirmā slēpņa neatrašanas likās bezcerīga nodarbe un bērns vīlās! Pat 1 km attālumā bērns cītīgi skatījās apkārt visur, ja nu atrodās, jo slēpņa norādēs bija minēts taču, ka koordinātes ir neprecīzas! Bērna prāt tas var atrasties visas pilsētas rādiusā;) Slēpņot it kā vajag nepievēršot sev lieku uzmanību. Tikai kā to var izdarīt uz Vecā Kuldīgas tilta, kur grozās tik daudz tautas un vietējiem droši vien pierasta lieta redzēt cilvēkus, kas kaut ko meklē, pārskata visas malas, liecās un rāpo, izskata miskastes, skatās notekcaurulēs…atzīšos atradām slēpni tikai otrā dienā un tad jau veiksme uzmaidīja – turpmāk visus atradām!

Labākā izbraukumu nodarbe bērniem-kompass, karte, interese, domāšana..!
IMG_4462

Svētki ir jāsvin bieži, tā arī brīvdienas ir jāpavada laiski! Visu mēnesi varēšu vēl starot kā maija saulte kā es ķēru pirmo pavasari saulīti Bernātu kūrortā! (pēdējo reizi tā priecājos par nomazgātiem logiem;))
J.Čakste jau 1925.gadā pateica, ka: “Šeit būs kūrorts!”
Pirmajā dienā pie sevis ar 21.gs. domāšanu nodomāju, cik gan utopiskas iedomas, te nekurienē! Te taču nav nekādas perspektīvas! Braukājot komandējumos, esmu redzējusi kūrortus ar beach bāriem, guļamkrēsliem un viesnīcas ar sea view – tie ir kūrorti!

Tomēr izslēdzot visu – modinātāju, 100 atgādinājumus, aizmirstot pilsētas kņadu un, ķerot pavasara saulīti, sēžot šūpuļkrēslā – saproti, tur tiešām tas atrodas vēl joprojām tālākajā Latvijas Rietumu punktā!
IMG_4538

Pēc mēneša atkal 4 brīvdienas!
Jāsameklē tik mājiņa pie jūras,
jāuztaisa jauns burbuļu uzlējums un jāapskatās apkārtnē jauni slēpņi!
HASTA LA VISTA BABY!

IESAKU KURZEMĒ:
Metropole hotel Kuldīgā
Goldingen ROOM restorānu Kuldīgā
Chill Inn viesu māju Bernātos pie Liepājas

 


2 thoughts on “Kā interesantāk ceļot ar bērnu?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s