TOP 8 DETOX ŪDEŅI svara zaudēšanai!

Aprīlī iesāku un veiksmīgi izdarīju 30 dienu zaļo kokteiļu izaicinājumu! Laikam jau pašsaprotami turpināt cirst un cirst līdz saknei savus aizspriedumus un izmēģināt vēl un vēl lietas, par kurām esmu teikusi NEKAD! Pat nerunāt un nepiedāvāt!

Tagad esmu 200% atvērta visam JAUNAJAM!

Ūdens, ūdens, ūdens – JĀ! visi zinām, ka tas ir jādzer un vismaz 6-8 glāzes dienā. Ūdens ir vitāli nepieciešams mūsu organismam un, kas tik vēl netiek rakstīts un skandināts! Visam piekrītu un cenšos iemānīt ūdeni katru dienu.
Neesmu zinātniece, ne ūdens guru tāpēc te ir visas gudrībās, kāpēc ir jādzer ūdens!

Tomēr stāsts ne par to, kāpēc ir jādzer ūdens! Bet par detox ūdeņiem un ne jau šādiem tādiem, bet par ūdeņiem svara zaudēšanai! 

8 receptes zemāk zem visa savārstījuma un liels pārsteigums par zemeņu labo iespaidu uz ķermeni!;)
JĀ! neko daudz par detox vai organisma attīrīšanos iepriekš līdz galam neiedziļinājos! Žurnālos esmu lasījusi daudzus “pamācošus” rakstus gadiem, tāpat kā par visām citām veselīgām lietām…, bet cilvēks lielākoties ir slinks pēc dabas, lai saņemtos sevi mainīt!
Mums tikai liekas, ka dzīvojam ļoti veselīgi un pareizi, jo esam lasījuši un dzirdējuši tik daudz informācijas un protam sabiedrībā par to gudri spriest, bet lielākoties, tā ir tikai viena no “dzīves maskām” – tikai tie, kas ar mums dzīvo kopā zina, ko ēdam un cik daudz, cik bieži sportojam un vai vispār to darām!:)

Pēc 30 dienu zaļo kokteiļu maratona pat daudzi savējie domāja, ka esmu palikusi tik “pareiza” un “zaļa”, citi domāja vai vēl domā, ka esmu sagājusi ku-kū!
Varētu teikt JĀ! un NĒ! Arī man patīk par šo tematu diskutēt, bet vai uzreiz es tā 100% dzīvoju, nevarētu apgalvot! Protams, cenšos mainīt pakāpeniski savas ģimenes paradumus! Gadās, ka 1 reizi mēnesī uzvāru pelmeņus vakariņās – slinkums dara savu un man garšo!, vai 2-3 reizes gadā ieeju maķītī vai hesītī! Tā, esmu to atklāti pateikusi! bet ESMU TIKAI CILVĒKS!

….kaut kur “pazudu tulkojumā”…detox ūdeņi, detox ūdeņi!

detox water recipes for rapid weight loss!
Straujš svara zudums, kas vēl var būt labāks! un tie ūdeņi izskatās tik kārdinoši un krāsaini, ka izlēmu izmēģināt dažas (vieglākās) receptes un vasara, manuprāt, tam ir visideālākais laiks, kad ir zemenes, arbūzi, mellenes, mammas gurķi un svaigas piparmētras dārzā!

NEPIECIEŠAMS tikai
– 1-1,5 litrīgs trauks
– ūdens
– peldēt gribošas sastāvdaļas*receptēs sastāvdaļu daudzums atbilst 1,5 litram
IETEIKUMI no sevis
*ūdeni var sataisīt katru vakaru un ielikt uz nakti ledusskapī; ūdenim pietiek ievilkties 2-24 stundas
*izdzerot detox ūdeni, atkal svaigu ūdeni var uzliet 1-3 reizes tām pašām “izmirkušām” sastāvdaļām – ja ir kam liet virsū, jo daži izmirkuļi dažkārt arī apēdās un citrons ar katru reizi paliek rūgtāks un rūgtāks, var jau likt bez mizas, bet es vēlējos kā skaistāk izskatās!

Kaut kur lasīju, ka auksts ūdens sadedzina vairāk kalorijas! Tik uzmanīgi ar kaklu! Noņemu visu atbildību par to no sevis!:)

CIK DAUDZ? Tas ir tikai dzēriens, detox ūdenis neaizstāj ēdienreizes, ja, protams, to ļoti nevēlās, bet vai neieciešams sevi spīdzināt neko nēēdot! JĀ! Dažkārt, ne šoreiz:)
Ieteicams izdzert vismaz 1-2 glāzes dienā un ilgāku periodu, lai iedarbinātu attīrīšanos un vielmaiņu! Lai būtu rezultāts, ar vienu dienu nepietiks!:)
*man iznāk izdzert vairākas glāzes dienā, bet tikai tāpēc, ka garšo un vasarai piestāv!

8 pārbaudītas DETOX ŪDEŅU RECEPTES

MELLEŅU-APELSĪNUIMG_5507
1 apelsīns
2 saujas mellenes
ūdens

C vitamīnu bomba ar šķiedrvielām un antioksidantiem; garšīgs un viens no kokteiļiem, kur arī augļi ir garšīgi un apelsīnu miziņa ir pat ļoti ēdama, kad ir izmērcēta.
*šo detox ūdeni noteiki dzertu vēl!CITRONU-INGVERUIMG_5508
2 citroni
1 ingvera gabals sprīža lielumā
ūdens

Citruss iepriecinās gremošanu it sevišķi no rīta un svaigs ingvers iesper vielmaiņai un liek tai sāk darboties. Ingvers palīdzēs taukiem aizskaloties, uzņemot pārtiku, un sadedzinās papildus kalorijas sportojot! Citrons ir dabiskais cīnītājs pret toksīniem. Citronam piemīt arī urīndzenošs efekts un līdz ar to vieglāk izvada ārā visus toksīnus.
*vairāk atgādina ziemas dzērienu, jo klāt citrons un ingvers. Vai dzeršu vēl, varbūt tiešām ziemā, vasarā vēlos ko saldāku!


SKINNY DETOXIMG_5514
1 laims
1 citrons
1/2 gurķis
1/2 greipfrūts
dažas piparmētru lapas
ūdens

Laims un citrons liek vielmaiņai strādāt, un greipfrūts iesper ar enerģiju! Gurķis piedod dzērienam super svaigu garšu, un tas vienmēr mums zemapziņā asociējas ar kaut ko tīru un attīrīšanos veicinošu. Piparmētra nomierina plaušas un vēderu.
* Pilna “buķete” un piparmētra iedod tādu svaigumu! Smaržo garšīgi, bet izmērcētās piedevas der tikai mērcējumam, vismaz man – kaut kā šie mērcējumi neliekas apetelīgi, bet ūdens ir ļoti atsvaidzinošs!
Pietrūkst krāsas, bet svaigs!


ARBŪZOOOIMG_5515
2 šķēles arbūzs
ūdens
*var pielikt klāt arī piparmētru

Sulīgos arbūzos ir ļoti daudz antioksidanti un pamatuzturvielas. Arbūzos atrodas arī viens no spēcīgākajiem antioksidantiem – likopēns, kas tiem piedod to koši sarkano krāsu. Likopēnam ir ļoti spēcīgas terapeitiskas īpašības un tas spēj aizsargāt šūnas no oksidēšanās procesiem, kas izsauc DNS bojājumus un spēj mazināt sirds slimību riskus. Likopēnam ir arī pretiekaisuma efekts. Kardiologiem būtu jāiesaka ēst tomātus un arbūzus!

*Kaut kas dievīgs! Svaigs un koši sarkans, piestāv vasarai un mazliet salds! “Izmērcējums” arī ēdams, bet, manuprāt, viens no dzērieniem, kam uzlejot otreiz nav nekādas īpašas garšas. Ietiekums izmantot arbūzu bez sēklām!


ZEMEŅU SPAIMG_5516
5-10 zemenes
ūdens

Zemenēs ir ļoti daudz vitamīnu, minerālu un antioksidanti! Zemenes palīdz cīņā ar kancirogēniem un satur arī pretnovecošanas īpašības kā biotīnu un antioksidantu elagskābi, kas aizkavē ādas nošļukšanu!

Tik maza, salda un sarkana, bet kāds spēks ir iekšā! Zemenes tik ēst un ēst!

SPA – laikam, ja katram ēdienam vai dzērienam pieliktu vārdu SPA es uzķertos, bet šis dzēriens tikai ar vienu sastāvdaļu tiešām nodrošina to vieglumu, ko vienmēr arī sagādā SPA!;) Zemeņu dzēriens ir tieši īstajā laikā – zemeņu laikā!
Receptēs iesaka nostāvināt ūdeni līdz 48 stundām, bet tās zemenes neizskatās diezgan apetelīgas, tāpēc labāk neriskē tik ilgi. Kā arī nākošam dzērienam izmantot jaunas zemenes, jo šīs apedīsies!
Pietiek ūdenim ievilkties tik uz nakti un dzēriens ir tiešām viegls un saldens!


IMG_5547FAT BURNING! DZIRA
5-6 TK ābola etiķis
3 TK citrona
3 TK kanēlis
1,5 TK stēvijas vai cits saldinātājs
1/2 ābols
ūdens

Ko tur daudz teikt, ja jau dzira sadedzinās taukus, tad ir īstais dzēriens! Visa pamatā ir ābola etiķis, kā arī ēdot ābolus liekas, ka esam paēduši (laikam jau). Savukārt kanēlis paātrina vielmaiņu, kas ar gadiem paliek lēnākā un grūtāk iekustināma.

*Fat burneris ar ābolu etiķi – sorry, laikam nav vairs tas vecums, lai sevi spīdzinātu un tādu dzertu! Labāk uzzēst ābolu kūciņu;)
It kā nav ne vainas un āboli atgādina mazliet ziemassvētkus – sasūkušies ar kanēli un izmirkuši kā ābolu kūkā, bet saldenā stēvijas garša…negribu sevi mocīt!


IMG_5569ĀBOLU – KANĒLIS
1 ābols
1 kanēļa standziņa
ūdens

Pēc fat burninga sapratu, ka jāuztaisa vēl viens dzēriens ar kanēli, lai pabeigtu detox dzērienu degustāciju ar kaut ko vieglu un garšīgu!
Paskaidrojums jau augstāk – kanēlis paātrina vielmaiņu un ābols liek mums justies “pilnākam”-“paēdušākam” uz ilgāku laiku.

*šo dzērienu var dzert un dzert!

Detox receptes ir gana daudz, un visu var miksēt, kas tik atrodas dārzā, mežā vai tirgū – augļi, dārzeņi un garšvielas: piparmētra, baziliks, rozmarīns un pat lavanda ar mellenēm!

Mani favorīti no izmēģinātām receptēm – apelsīni ar melenēm, zemenes, arbūzi, un laikam arī visi ar gurķi un piparmētru.

Karstā dienā ideāls dzēriens – košs un svaigs! Vasara vēl ir priekšā un var izmēģināt ik pa nedēļai kaut ko jaunu – zemeņes, avenes, mellenes…sēņu laiks!:)

Kā jau ar visu veselīgo, viss ir jādara ilgtermiņā – nenotiks brīnums un no rīta nepiecelsies par 10 kg vieglāka! Jebkurā gadījumā, varbūt detox dzērieni ir labs iesākums iekustināt vielmaiņu un attīrīt organismu!

Augļos un dārzeņos ir tik daudz vitamīnu! JĀ! Gribētos tā domāt un tam arī ticēt, bet par to citreiz, tagad attīros un ļoti strauji krītu svarā, dzerot detox ūdeņus!;););)

NB! Ko vēl varētu darīt savai veselībai un apkārtējām aprisēm?
Iesaki te vai tiekamies facebook.com komentāros!

Mazs ieskats, ko un kā vari miksēt un, kādam nolūkam nepieciešams! 

 


2 thoughts on “TOP 8 DETOX ŪDEŅI svara zaudēšanai!

  1. Sveika!
   Detox ūdeņi ir organisma attīrīšanai, un daži ūdeņi iekustina arī vielmaiņu – kā kanēlis utml.
   Tos ilgstoši dzerot varētu būt iedarbība, ka zaudē svaru, bet es noteikti turpinu ēst savas ēdienreizes, bet protams piedomājot, ko es ēdu!
   Tagad, kad visas ogas ir svaigas, kāpēc gan tādus nepadzert! Bet tas noteikti nav brīnumlīdzeklis, ka visu ēdot arī pazudīs svars, bet attīrīšanās noteikti notiek!

   Ieteicams izdzert 2 glāzes dienā detox dzērienu, man pašlaik iznāk vairāk, jo garšo!;) Tikai jāatceras, ka dažos ir arī kalorijas, tikai ūdenī tās nav!

   Man svars nemanot pazuda, kad lietoju zaļos kokteiļus katru dienu aprīlī, jo tie bija tik sātīgi, ka aizvietoja vienu ēdienreizi.

   Detox dzērienus vēl neesmu dzērusi 1 mēnesi, bet tikai kādas 2 nedēļas izmēģinot vairākus, tagad domāju pieturēties pie dažiem, lai ilgstošāk iedarbinātu savu vielmaiņu!;)

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s